Α.Ο. Μακρίσια – Προοδευτική Μανωλάδας 2-1: Με πρωταγωνιστή τον Αγ. Μούτσο!

Με το «δεξί» ξεκίνησε το νέο πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας ο Α.Ο. Μακρισίων, κερδίζοντας χθες το απόγευμα στην έδρα του σε ματς που ολοκλήρωσε την 1η αγωνιστική, με σκορ 2 – 1 , την πάντα δυνατή Προοδευτική Μανωλάδας! Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στην επανάληψη και επικράτησαν στα «σημεία» έχοντας πρωταγωνιστή τον γκολτζή Άγγελο Μούτσο, καθώς στο α΄ μέρος το ματς ήταν μοιρασμένο!

Οι φάσεις και τα γκολ του αγώνα!

Έως το 25΄ δεν υπήρχε φάση στο ματς. Στο λεπτό αυτό σουτ τουΜούτσου έξω από την περιοχή άουτ. Στο 32′ σουτ Μούτσου μέσα από την περιοχή, άουτ. Στο 50′ ωραίο φάουλ Κουβελιώτη, κεφαλιά Σταματελάτου, ελάχιστα άουτ. Όμως στο 55′, ο Α.Ο.Μ. κέρδισε  πέναλτι , όταν ο Μούτσος ανατράπηκε από τον Διαμαντόπουλο, και ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση,  κάνοντας το 1-0. Στο  64′ ωραία έντρα Σκουρή, πλασέ Κουβελιώτη άουτ. Στο 67′ απευθείας φάουλ Τάσου Βαλογιάννη,  ο Ζωμένος, έδιωξε εντυπωσιακά  σε κόρνερ. Στο  68΄ κόρνερ Κουρκουμέλη, κεφαλιά Νικολετάκη στα δίχτυα και 1-1. Στο 73′ φάουλ Μπουρλάκη μέσα στην περιοχή, ψαλιδάκι εξ’ επαφής του Ορλώφ , σύριζα άουτ. Στο 75′σουτ Τάσου Βαλογιάννη , ελάχιστα άουτ. Στο 77′ ωραία σέντρα Κουβελιώτη και πλασέ από ιδανική θέση του Μπάλα, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας. Όμως στο 78΄, ο νεοεισελθών Μπάλλας , πήρε ωραία μπαλιά από τον Σταματελάτο, μπήκε ωραία από δεξιά και έβγαλε τη σέντρα στον επερχόμενο Μούτσο ο οποίος με προβολή έκανε το 2-1.

Α.Ο. Μακρίσια: Ζωμένος, Μπαλαούρας, Σκουρής, Διονυσόπουλος, Τσίτσος, Καρβουνιάρης, Μούτσος, Καββαθάς, Κουβελιώτης (92′ Καραθανάσης), Σταματελάτος, Μπατζάκας (76′ Μπάλλας)

Προοδευτική: Κυριακόπουλος, Πατσούρας, Κατσιμητσήρης (70′ Μιχαλόπουλος), Μπιτούνης, Διαμαντόπουλος, Ζ  Βαλογιάννης (83′ Βασιλόπουλος), Ορλώφ, Α. Βαλογιάννης, Κουρκουμέλης, Μπουρλάκης, Νικολέτάκης.