Η κλήρωση της Γ’ Εθνικής – Δείτε όλο το πρόγραμμα των Ηλειακών ομάδων στον 6ο Όμιλο

Ωρα… κλήρωσης για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής

Στα γραφεία της ΕΠΟ στο Πάρκο Γουδί πραγματοποιήθηκε η κλήρωση και στους 8 ομίλους της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα του 6ου Ομίλου στον οποίο συμμετέχουν οι ομάδες της Ηλείας και της Αχαίας…

1η αγωνιστική-14η
αγωνιστική 

Διαγόρας Ρόδου-Παναιγιάλειος

Ιάλυσος-Παλληνιακός

Διαγόρας Βραχνέικων-ΠΑΟ Βάρδας

Νίκη Τραγανού-Αστέρας Αμαλιάδας

Πανμοβριακός-Φοίβος

Θύελλα Ραφήνας-Πανηλειακός

Ρεπό: Αχαρναϊκός

2η αγωνιστική-15η αγωνιστική

Αχαρναϊκός-Διαγόρας Ρόδου

Παναιγιάλειος-Ιάλυσος

Παλληνιακός-Νίκη Τραγανού

ΠΑΟ Βάρδας-Μανμοβριακός

Αστέρας Αμαλιδάς-Θύελλα Ραφήνας

Φοίβος-Πανηλειακός

Ρεπό: Διαγόρας Βραχνέικων

3η αγωνιστική-16η αγωνιστική

Διαγόρας Ρόδου-Ιάλυσος

Διαγόρας Βραχνέικων-Αχαρναϊκός

Νίκη Τραγανού-Παναιγιάλειος

Θύελλα Ραφήνας-Παλληνιακός

Πανηλειακός-ΠΑΟ Βάρδας

Φοίβος-Αστέρας Αμαλιάδας

Ρεπό: Πανμοβριακός

4η αγωνιστική-17η αγωνιστική

Διαγόρας Βραχνέικων-Διαγόρας Ρόδου

Ιάλυσος-Νίκη Τραγανού

Αχαρναϊκός-Παμοβριακός

Παναιγιάλειος-Θύελλα Ραφήνας

Παλληνιακός-Φοίβος

ΠΑΟ Βάρδας-Αστέρας Αμαλιάδας

Ρεπό: Πανηλειακός

5η αγωνιστική-18η αγωνιστική

Διαγόρας Ρόδου-Νίκη Τραγανού

Πανμοβριακός-Διαγόρας Βραχνέικων

Θύελλα Ραφήνας-Ιάλυσος

Πανηλειακός-Αχαρναϊκός

Φοίβος-Παναιγιάλειος

ΠΑΟ Βάρδας-Παλληνιακός

Ρεπό: Αστέρας Αμαλιάδας

6η αγωνιστική- 19η αγωνιστική

Πανμοβριακός-Διαγόρας Ρόδου

Νίκη Τραγανού-Θύελλα Ραφήνας

Διαγόρας Βραχνέικων-Πανηλειακός

Ιάλυσος-Φοίβος

Αχαρναϊκός-Αστέρας Αμαλιάδας

Παναιγιάλειος-ΠΑΟ Βάρδας

Ρεπό: Παλληνιακός

7 αγωνιστική-20ή αγωνιστική

Διαγόρας Ρόδου-Θύελλα Ραφήνας

Πανηλειακός-Πανμοβριακός

Φοίβος-Νίκη Τραγανού

Αστέρας Αμαλιάδας-Διαγόρας Βραχνέικων

ΠΑΟ Βάρδας-Ιάλυσος

Παλληνιακός-Αχαρναϊκός

Ρεπό: Παναιγιάλειος

8η αγωνιστική-21η αγωνιστική

Πανηλειακός-Διαγόρας Ρόδου 

Θύελλα Ραφήνας-Φοίβος

Πανμοβριακός-Αστέρας Αμαλιάδας

Νίκη Τραγανού-ΠΑΟ Βάρδας

Διαγόρας Βραχνέικων-Παλληνιακός

Αχαρναϊκός-Παναιγιάλειος

Ρεπό: Ιάλυσος

9η αγωνιστική-22η αγωνιστική

Διαγόρας Ρόδου-Φοίβος

Αστέρας Αμαλιάδας-Πανηλειακός

ΠΑΟ Βάρδας-Θύελλα Ραφήνας

Παλληνιακός-Πανμοβριακός

Παναιγιάλειος-Διαγόρας Βραχνέικων

Ιάλυσος-Αχαρναϊκός

Ρεπό: Νίκη Τραγανού

10η αγωνιστική-23η αγωνιστική

Αστέρας Αμαλιάδας-Διαγόρας Ρόδου

Φοίβος-ΠΑΟ Βάρδας

Πανηλειακός-Παλληνιακός

Πανμοβριακός-Παναιγιάλειος

Νίκη Τραγανού-Αχαρναϊκός

Διαγόρας Βραχνέικων-Ιάλυσος

Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

11η αγωνιστική-24η αγωνιστική

Διαγόρας Ρόδου-ΠΑΟ Βάρδας

 Παλληνιακός-Αστέρας Αμαλιάδας

Παναιγιάλειος-Πανηλειακός

Αχαρναϊκός-Θύελλα Ραφήνας

Ιάλυσος-Πανμοβριακός

Νίκη Τραγανού-Διαγόρας Βραχνέικων

Ρεπό: Φοίβος

12η αγωνιστική-25η αγωνιστική

Παλληνιακός-Διαγόρας Ρόδου

Αστέρας Αμαλιάδας-Παναιγιάλειος

Φοίβος-Αχαρναϊκός

Πανηλειακός-Ιάλυσος

Θύελλα Ραφήνας-Διαγόρας Βραχνέικων

Πανμοβριακός-Νίκη Τραγανού

Ρεπό: ΠΑΟ Βάρδας

13η αγωνιστική-16η αγωνιστική

Παναιγιάλειος-Παλληνιακός

Αχαρναϊκός-ΠΑΟ Βάρδας

Ιάλυσος-Αστέρας Αμαλιάδας

Διαγόρας Βραχνέικων-Φοίβος

Νίκη Τραγανού-Πανηλειακός

Θύελλα Ραφήνας-Πανμοβριακός

Ρεπό: Διαγόρας Ρόδου

Η πρώτη σέντρα του πρωταθλήματος έχει προγραμματιστεί για τις 30 Σεπτεμβρίου στις 16:00, ενώ η τελευταία αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 14 Απριλίου επίσης στις 16:00.

Όλες οι αγωνιστικές θα γίνουν Κυριακή με εξαίρεση την 5η η οποία έχει προγραμματιστεί για το Σάββατο στις 27 Οκτωβρίου, λόγω επετείου της 28ης Οκτωβρίου.

Ακόμα έχει αποφασιστεί στις 10 Μαρτίου να υπάρχει ρεπό για όλες τις ομάδες.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι Ενώσεις Αχαΐας και Ηλείας αιτήθηκαν αναβολή της κλήρωσης της Γ’ Εθνικής και δέσμευση για κάλυψη των μεταφορικών εξόδων.

Οι δύο ενώσεις  ζήτησαν από τον εκπρόσωπο της ΕΠΟ  (Δημητρίου) να δεσμευτεί επ’ αυτού. Η διαδικασία της κλήρωσης όμως ξεκίνησε κανονικά.

Όπως ειπώθηκε, θα έχουν συνάντηση με τον πρόεδρο της ΕΠΟ Βαγγέλη Γραμμένο για να εξετάσουν το θέμα των μετακινήσεων και το ενδεχόμενο να έξοδα να καλυφθούν από την Ομοσπονδία.

Οι ημερομηνίες των αγώνων έχουν ως εξής :

Πηγή Φωτογραφίας: sentranews.gr

Αναλυτικά:

Η 1η Αγωνιστική (Κυριακή, 30 Σεπτεμβρίου, στις 4 μμ) σε όλους τους Ομίλους της Γ` Εθνικής

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΟ Καβάλας
Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης
Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης
Άρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Αλέξανδρος Κιλκίς – Νέστος Χρυσούπολης
Πανσεραϊκός – ΑΕ Καλαμπακίου

2ος όμιλος

ΠΑΟ Κουφαλίων – ΠΟ Τρίγλιας
ΑΠΕ Λαγκαδά – Ερμής Αμύνταιου
Αλμωπός Αριδαίας – Μακεδονικός
Άρης Παλαιοχωρίου – Νίκη Αγκαθιάς
Ελπίς Σκουτάρεως/Βέροια – ΑΣ Γιαννιτσά
Ολυμπιακός Κυμίνων – Εδεσσαϊκός
Μελιτέας Μελίτης – Αγροτικός Αστέρας

3ος όμιλος

Μακεδονικός Φούφας – Τηλυκράτης Λευκάδας
Θεσπρωτός – Κρόνος Αργυράδων
ΑΟ Φλωριάδας – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου – Θρίαμβος Σερβιανών
Γρεβενά Αεράτα – Σούλι Παραμυθιάς
Μακεδονικός Σιάτιστας – Ναυπακτιακός Αστέρας
Ρεπό: ΑΕ Λευκίμμης

4ος όμιλος

ΑΟ Σελλάνων – ΑΟ Στυλίς
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Φωκικός
Νίκη Βόλου – Θησέας Αγριάς
ΓΣ Αλμυρού – Αναγέννηση Καρδίτσας
Απόλλων Μακρυχωρίου – Πιερικός
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ολυμπιακός Βόλου
Αστέρας Ιτέας – ΑΣ Μετέωρα

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά – ΑΠΟ Κερατσίνι
ΑΕ Νεάπολης – Γιούχτας
Εθνικός Πειραιά – Προοδευτική
Ιωνικός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΑΟ Επισκοπής – ΟΦ Ιεράπετρα
ΑΟ Παλαιόχωρας – Ατσαλένιος
Ρεπό: Αμπελακιακός

6ος όμιλος

Διαγόρας Ρόδου – Παναιγιάλειος
Ιάλυσος – Παλληνιακός
Διαγόρας Βραχνεϊκων – ΠΑΟ Βάρδας
Νίκη Τραγανού – Αστέρας Αμαλιάδας
Πανμοβριακός – Φοίβος Κρεμαστής
Θύελλα Ραφήνας – Πανηλειακός
Ρεπό: Αχαρναϊκός

7ος όμιλος

Χαραυγιακός – Αιολικός
Θύελλα Καμαρίου – Αιγάλεω
Καλλιθέα – ΑΟ Χαλκίς
Απόλλων Ερέτριας – Ηλυσιακός
ΠΑΣ Κόρινθος – Πανθηραϊκός
Άγιοι Ανάργυροι – Άγιος Ιερόθεος

8ος όμιλος

ΑΕ Ερμιονίδας – Παναρκαδικός
Μανδραϊκός – ΑΟ Κατασταρίου
Ένωση Λέρνας – Καλαμάτα
Πάμισσος Μεσσήνης – ΑΕ Πελλάνας
Αστέρας Βλαχιώτη – Ασπρόπυργος
Αμβρυσσέας Διστόμου – Παναργειακός
ΑΟ Εικοσιμίας – ΑΟ Υπάτου