A1 Kατηγορία – Dedalos Security (Πλέι – Άουτ): Ηλειακός Βαρθολομιού – Χάβαρι 4-2 – Σπουδαία νίκη του Ηλειακού

Με την πλάτη στον τοίχο βρίσκεται ο Ηλειακός ο οποίος μετά την ήττα του με 1-0 στο πρώτο ματς, σήμερα ψάχνει μόνο τη νίκη που θα στείλει τη σειρά σε τρίτο παιχνίδι στο Χάβαρι, όπου και εκεί το μόνο αποτέλεσμα που θα ψάχνει θα είναι η νίκη. Ο ΑΟΧ στην αντίπερα, κρατά την τύχη στα χέρια του αφού πλέον του αρκεί μια ισοπαλία για να παραμείνει στην κατηγορία, και ακόμα και αν δεν την πάρει σήμερα, θα επιστρέψει στην έδρα του ξανά για δυο αποτελέσματα.

Διαιτητής ο Γκατζόπουλος με βοηθούς τους Χρονόπουλο και Στρακόπουλο.

Δείτε LIVE την εξέλιξη του αγώνα εδώ
-για να διαβάζετε την εξέλιξη του αγώνα χρειάζεται ανανέωση της σελίδας (F5):

90+ Το παιχνίδι λήγει, με τον Ηλειακό να κάνει τη μεγάλη ανατροπή και να παίρνει μια μεγάλη νίκη με σκορ 4-2, δίνοντας την ελπίδα παραμονής στην ομάδα του. Όλα πλέον θα κριθούν στο τρίτο παιχνίδι των πλέι-άουτ.

93′ Γκολ για τον Ηλειακό μετά από πάσα του Μαγκαφά στον Γκίνη, ο οποίος διαμόρφωσε το 4-2 και στέλνει τις δύο ομάδες σε τρίτο παιχνίδι

91′ Αλλαγή για τον Ηλειακό: Στη θέση του Μπακογιάννη πέρασε ο Ζωγόπουλος

87′ Ευκαιρία για τον Ηλειακό: Σουτ του Μαγκαφά σε κενή εστία

84′ Αλλαγή για το Χάβαρι: Ο Σπυρόπουλος περνά στη θέση του Κοκκώνη

80′ Γράφεται το 3-2 σε μια άτυχη στιγμή για το Χάβαρι, όταν μετά από φάουλ, το οποίο εκτέλεσε ο Γκίνης, ο Καμαρινός προσπάθησε να αποκρούσει με κεφαλιά, όμως έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, σημειώνοντας αυτογκόλ.

78′ Αλλαγή για τον Ηλειακό: Στη θέση του Βούτου, πέρασε ο Βαγγελάκος.

78′ Αλλαγή για το Χάβαρι: Στη θέση του Ραυτόπουλου, πέρασε ο Μαρίτσας.

68′ Γκολ για τον Ηλειακό: Γκολ του Μπακογιάννη, ο οποίος κάνει το 2-2 για την ομάδα του, εκμεταλλευόμενος πλασέ του Ράλλη, το οποίο αρχικά απέκρουσε ο Ρούνης, ο οποίος όμως δεν κατάφερε να κάνει διπλή απόκρουση.

65′ Αλλαγή για τον Ηλειακό: Στη θέση του Καραγιάννη περνά ο Μαγκαφάς

48′ Γκολ για το Χάβαρι μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλντι του Κ. Ρούνη, που κάνει το 1-2 για την ομάδα του

45+ Ημίχρονο στο γήπεδο της Γαστούνης με το σκορ να παραμένει 1-1

42′ Συγκλονιστική ευκαιρία για το Χάβαρι: Ο Ραυτόπουλος απείλησε την εστία του Βύτανου με κοντινό σουτ, όμως η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς και βγήκε κόρνερ

32′ Γκολ για το Χάβαρι: Γέμισμα στην περιοχή με τον Ραυτόπουλο να εκμεταλλεύεται τις κόντρες και με πλασέ να πετυχαίνει την ισοφάριση

22′ Αναγκαστική αλλαγή για το Χάβαρι λόγω τραυματισμού: Βγήκε ο Δόσης και στη θέση του πέρασε ο Ανδριόπουλος

15′ Γκολ για τον Ηλειακό: Ο Καλλιβωκάς με ψιλοκρεμαστο σουτ έκανε το 1-0

18.00: Ξεκίνησε το ματς στο γήπεδο της Γαστούνης