ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ – ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 1-1: Από έναν βαθμό στο Επιτάλιο!

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν χθες στο Επιτάλιο, Αλφειός και Ηλειακός Λεχαινών, με τους γηπεδούχους να πιάνουν τη Θύελλα στους 24 βαθμούς και τους φιλοξενούμενους να επιβεβαιώνουν για μια ακόμα αγωνιστική την πολύ καλή κατάσταση στην οποία βρίσκονται. Στα αγωνιστικά, οι «Γαλάζιοι Καβαλάρηδες» μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 22’ με τον Κοντάνα, με το 0-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 60’ ο Πεσκελίδης ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και τελικό αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις

ΑΛΦΕΙΟΣ: Μπίζος, Πρίφτης(64’ Μουλάς), Στροφύλλας, Μανέτας, Σεμπέκος, Τεκερλέκης, Χαραλαμπόπουλος (85’ Πέρρας), Ζούλης(77’ Λούσκος), Καλαντζής(79’ Σακελλαρίου), Πεσκελίδης, Κακαλής

ΗΛΕΙΑΚΟΣ: Φλίγκος, Χριστοφοράτος(13’ λ.τ. Ρούσνατσουκ), Μουσερής, Κουρής, Διαμαντόπουλος, Λεντιόν(86΄Μαρινόπουλος), Μαράτος(91’ Παναγιωτόπουλος), Τριτάρης, Καφούσιας (90’ Ψυχογιός), Σαλαμαλίκης, Κοντάνας