Αθλητισμός Ποδόσφαιρο

Αστέρας Αμαλιάδας – Αήττητος Σπάτων: Άδικο χαρακτηρίζεται το αποτέλεσμα για την ομάδα της Ηλείας

Με την αδρεναλίνη να “χτυπά” κόκκινο και αρκετές καλές φάσεις, ο Αστέρας Αμαλιάδας δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στον Αήττητο Σπάτων, που έφυγε από το γήπεδο της Αμαλιάδας, με σκορ 1-2.

Ο Αστέρας έχασε πολλές ευκαιρίες καθώς και φάση πέναλντι με το τελικό αποτέλεσμα να χαρακτηρίζεται άδικο για τους ποδοσφαιριστές της Ηλείας, που έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό μέσα στο γήπεδο.

Αρκετές είναι και οι διαμαρτυρίες για τον διαιτητή του αγώνα, ο οποίος δεν έδωσε το πέναλντι στην ομάδα του Αστέρα.

Το παιχνίδι που ήταν μπαράζ Γ’ Εθνικής για άνοδο στη Β’ Εθνική, κρίθηκε στις φάσεις, με τον Αήττητο να παίρνει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Δείτε τις συνθέσεις των ομάδων:

Αστέρας

Τσάμης, Μπουτόπουλος, Παπαδόπουλος, Παγώνης, Αρβανίτης, Ενγκουέμ, Μπουζούρας, Μπανούσης, Μπαρμνπαρούσης, Κέρι και Τόρες.

Αήττητος

Μιχελής, Μουστάκης, Κολλαράς, Ηρακλής, Χριστοφιλέας, Ρουσάκης, Νικλιτσιώτης, Κατσικογιάννης, Κρητικός, Τσιλιγκίρης και Καλογέρης.

Δείτε πως εξελίχθηκε λίγο νωρίτερα το live:

Ξεκίνησε το μεγάλο ματς, στο Στάδιο της Αμαλιάδας:

Γκόλ στο 4′ με ατομική προσπάθεια του Τσιλιγκίρη και 0-1 για τον Αήττητο Σπάτων

16′ κοντινή προβολή του Μπαρμπαρούση με τον γκολκήπερ Μιχελή να αποκρούει κρατώντας το 0-1

30′ Διαμαρτυρίες Αστέρα για πέναλντι αλλά ο διαιτητής Γκάμαρης είπε να συνεχιστεί το παιχνίδι

35′ Σέντρα σουτ του Μπαρμπαρούση, ο αμυντικός του Αήττητος, Ηρακλής προσπάθησε να διώξει στέλνοντας την μπάλα προς την εστία του με αποτέλεσμα να αναγκάσει τον γκολκήπερ Μιχελή σε μεγάλη απόκρουση σε κόρνερ

41′ Φάουλ βολίδα του Κέρι, νέα εντυπωσιακή απόκρουση του Μιχελή

43′ Μπουντόπουλος από ευνοϊκή θέση σούταρε σύριζα άουτ

45′ Λήξη πρώτου Ημιχρόνου με τις ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια

Έναρξη και πάλι του αγώνα στην Αμαλιάδα

47′ Ευκαιρία για τον Αήττητο Σπάτων σε σουτ του Καλογέρη με την μπάλα να περνά ψηλά άουτ

65′ Χτύπημα κόρνερ του Μπουντόπουλου και κεφαλιά του Παγώνη 1-1

Δείτε το γκολ του Αστέρα:

65′ Αλλαγή για την ομάδα του Αήττητου στη θέση του Γκούμα που είχε μπει στο 8ο λεπτό, ο Φαρινόλας και στη θέση του Μπουζούρα ο Κυριάκος

69′ Αλλαγή για την ομάδα του Αήττητου στη θέση του Ηρακλή ο Μωϋσιάδης

77′ Κόντρα στη ροή του αγώνα τέσσερις παίκτες του Αήττητου βγήκαν στην αντεπίθεση με τελικό αποδέκτη τον Καλογέρη όπου με δυνατό σουτ έκανε το 1-2

78′ Αλλαγή για την ομάδα του Αστέρα, στη θέση του Τόρρες ο Σταθάτος

80′ Αλλαγή για την ομάδα του Αήττητου στη θέση του Νικλιτσιώτη ο Βιδάλης

90′ Γύρισμα Σταθάτου στην περιοχή προ του Μπαρμπαρούση πρόλαβε ο γκολκήπερ του Αήττητου

90′ Πέντε λεπτά καθυστερήσεις

95′ Τελευταία φάση του αγώνα: Φάουλ του Κέρι από ευνοϊκή θέση έφυγε σύριζα από το γάμα της εστίας του Μιχελή

Τελικό σκορ Αστέρας Αμαλιάδας – Αήττητος Σπάτων 1-2