Η Ηλεία παίζει μπάλα: Εντυπωσιακές ανατροπές στα playoff αγώνων ανόδου στη Γ’ Εθνική

Σέντρα είχαμε σήμερα στα πολυαναμενόμενα πλέι οφ ανόδου στη Γ’ Εθνική. Οι τέσσερις κατά τεκμήριο κορυφαίες ομάδες της φετινής Α1 κατηγορίας, η Νίκη Τραγανού, η Δόξα Ν. Μανολάδας, ο Ξενοφών Κρεστένων και ο Ενιπέας Λαντζοΐου ρίχτηκαν στη μάχη των μπαράζ με φόντο αρχικά την πρόκριση στον τελικό του πρωταθλήματος και ύστερα στην κατάκτηση της πρώτης θέση.

Τα ζευγάρια των ημιτελικών είναι Νίκη Τραγανού – Ενιπέας Λαντζοΐου και Δοξα Ν. Μανολάδας – Ξενοφών Κρεστένων με τους γηπεδούχους και έχοντες το πλεονέκτημα – πέρα από το αβαντάζ της έδρας – να επιζητούν τέσσερις βαθμούς για την πρόκριση και τους φιλοξενούμενους πέντε.

Δείτε παρακάτω το τελικό σκόρ, τους σκόρερ και σύντομη περιγραφή απο τις πρώτες αναμέτρησεις…

Νίκη Τραγανού – Ενιπέας Λαντζοΐου (ΣΚΟΡ: 3 -1 ΤΕΛΙΚΟ)

Γκολ και στο Τραγανό με τον Ραυτόπουλο να κάνει το 0-1 για τον Ενιπέα Λαντζοΐου στο 10ο λεπτό. Δοκάρι στο 20λεπτό από τον Γιώργο Τσαντίλη. Πολύ κοντά στο 0-2 ο Ενιπέας.
Γκοοολ για τη Νίκη Τραγανού. Στο 47′ και 50΄ με πλασέ ο Γεωργιόπουλος κάνει την ολική ανατροπή και διαμορφώνει το σκορ στο 2-1 !
Στο 74 ο Κολοτούρος διαμορφώνει το τελικό 3-1.

Διαιτητής ο Γκατζόπουλος με βοηθούς τους Σταθόπουλο και Παναγόπουλο.

Δόξα Νέας Μανωλάδας – Ξενοφών Κρεστένων (ΣΚΟΡ: 2 -1 ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Μπακατσέλος ανοίγει το σκορ μόλις στο στο πρώτο λεπτό του αγώνα και κάνει το  0-1 για την ομάδα των Κρεστένων. Στην ίδια φάση παίχτης της Νέας Μανωλάδας ζήτησε τη διακοπή του αγώνα για τραυματισμό, αλλά ο διαιτητής Πήττας έδειξε τη συνέχεια του αγώνα.
Στο 28′ φοβερό σουτ του Μπουρλάκη, στο γάμα της εστίας, αλλά ο Κουτρουμπής απέκρουσε εντυπωσιακά και διατήρησε το 0-1.
Σίγουρο γκολ απέτρεψε παλι ο Μπουρλάκης. Αυτή τη φορά σε σουτ του Μιλαδόπουλου στο 47′ στο γάμα της εστίας του Κουτρουμπή.
Ολική ανατροπή μέσα σε 4 λεπτά και για τη Δόξα Νέας Μανωλάδας. Στο 66 ο Γεωργόπουλος με υπέροχο βολέ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1 και στη συνέχεια ο Μπουρλάκης στο 70′ με κοντινό πλασέ γύρισε το παιχνίδι σε 2-1!