Δείτε τα γκολ: Ξενοφων Κρεστενων – Πανηλειακος 3-2 (πλέι οφ) [VIDEO]

Ένας ψυχωμένος Ξενοφών Κρεστένων, υποχρέωσε τον Πανηλειακό σε ήττα με σκορ 3-2 και έτσι η πρόκριση στην τελική φάση των πλει οφ ανόδου στην Γ’ Εθνική θα κριθεί σε τρίτο αγώνα που θα διεξαχθεί στο στάδιο του Πύργου.

Η νίκη για την ομάδα του Ξενοφώντα ήταν δίκαιη, αφού οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0, εκμεταλλευόμενοι το γεγονός ότι στο α’ μέρος ο Πανηλειακός ήταν τραγικός!

Με την μείωση του σκορ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ μέρους και ιδίως μετά το 3-2 ίσως κάποιοι να πίστεψαν ότι ο Πανηλειακός θα μπορούσε να πάρει έστω την ισοπαλία που θα του έδινε την πρόκριση.

Όμως η αποβολή του Μπουρνέλη στο 75’ έκοψε τα … φτερά των ερυθρολεύκων, και έτσι θα έχουμε ένα πολύ μεγάλο ματς σε λίγες μέρες στο στάδιο του Πύργου.

Ξενοφών Κρεστένων – Πανηλειακός 3-2: Μεγάλη νίκη και εμφάνιση για τον Ξενοφώντα