Δείτε το πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων του Μουντιάλ

Το Μουντιάλ της Ρωσίας, είναι το πρώτο Παγκόσμιο Κύπελλο που διεξάγεται στην Ανατολική Ευρώπη αλλά και το πρώτο που θα γίνει σε δυο Ηπείρους, Ευρώπη και Ασία, αφού οι πόλεις Αικατερίνενμπουργκ και Σότσι που θα φιλοξενήσουν αγώνες, ανήκουν στο ασιατικό τμήμα της Ρωσίας.

Κατά τη διάρκειά του, θα διεξαχθούν 64 αγώνες σε 12 γήπεδα των 11 πόλεων που θα το φιλοξενήσουν, ενώ ο τελικός θα γίνει στο «Λουζνίκι» της Μόσχας στις 15 Ιουλίου 2018.

Οι ποδοσφαιρόφιλοι θα μπορούν να απολαύσουν τις αναμετρήσεις μέσα από τις συχνότητες της ΕΡΤ. Δείτε LIVE τους αγώνες Mundial 2018!


Το πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων του Μουντιάλ

 

ΠΕΜΠΤΗ 14/06
18.00 (ΕΡΤ 1) Ρωσία Σαουδική Αραβία 5 – 0

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15/06
15.00 (ΕΡΤ 1) Αίγυπτος Ουρουγουάη 0 – 1
18.00 (ΕΡΤ 1) Μαρόκο Ιράν 0 – 1
21.00 (ΕΡΤ 1) Πορτογαλία Ισπανία 3 – 3

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/06
13.00 (ΕΡΤ 1) Γαλλία Αυστραλία 2 – 1
16.00 (ΕΡΤ 1) Αργεντινή Ισλανδία 1 – 1
19.00 (ΕΡΤ 1) Περού Δανία 0 – 1
22.00 (ΕΡΤ 1) Κροατία Νιγηρία 1-1

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 17/06
15.00 (ΕΡΤ 1) Κόστα Ρίκα Σερβία 0-1
18.00 (ΕΡΤ 1) Γερμανία Μεξικό 0-1
21.00 (ΕΡΤ 1) Βραζιλία Ελβετία 1-1

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 18/06
15.00 (ΕΡΤ 1) Σουηδία Νότια Κορέα 1-0
18.00 (ΕΡΤ 1) Βέλγιο Παναμάς 3-0
21.00 (ΕΡΤ 1) Τυνησία Αγγλία 1-2

 

ΤΡΙΤΗ 19/06
15.00 (ΕΡΤ 1) Κολομβία Ιαπωνία 1-2
18.00 (ΕΡΤ 1) Πολωνία Σενεγάλη 1-2
Ρωσία Αίγυπτος 3-1

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 20/06
15.00 (ΕΡΤ 1) Πορτογαλία Μαρόκο 1-0
18.00 (ΕΡΤ 1) Ουρουγουάη Σαουδική Αραβία 1-0
21.00 (ΕΡΤ 1) Ιράν Ισπανία 0-1

 

ΠΕΜΠΤΗ 21/06
15.00 (ΕΡΤ 1) Δανία Αυστραλία 1-1
18.00 (ΕΡΤ 1) Γαλλία Περού 1-0
21.00 (ΕΡΤ 1) Αργεντινή Κροατία 0-3

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22/06
15.00 (ΕΡΤ 1) Βραζιλία Κόστα Ρίκα 2-0
18.00 (ΕΡΤ 1) Νιγηρία Ισλανδία 2-0
21.00 (ΕΡΤ 1) Σερβία Ελβετία 1-2

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/06
15.00 (ΕΡΤ 1) Βέλγιο Τυνησία 5-2
18.00 (ΕΡΤ 1) Νότια Κορέα Μεξικό 1-2
21.00 (ΕΡΤ 1) Γερμανία Σουηδία

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/06
15.00 (ΕΡΤ 1) Αγγλία Παναμάς
18.00 (ΕΡΤ 1) Ιαπωνία Σενεγάλη
21.00 (ΕΡΤ 1) Πολωνία Κολομβία

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 25/06
17.00 (ΕΡΤ 1) Ουρουγουάη Ρωσία
17.00 (ΕΡΤ 2) Σαουδική Αραβία Αίγυπτος
21.00 (ΕΡΤ 1) Ισπανία Μαρόκο
21.00 (ΕΡΤ 2) Ιράν Πορτογαλία

 

ΤΡΙΤΗ 26/06
17.00 (ΕΡΤ 1) Δανία Γαλλία
17.00 (ΕΡΤ 2) Αυστραλία Περού
21.00 (ΕΡΤ 1) Νιγηρία Αργεντινή
21.00 (ΕΡΤ 2) Ισλανδία Κροατία

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 27/06
17.00 (ΕΡΤ 1) Νότια Κορέα Γερμανία
17.00 (ΕΡΤ 2) Μεξικό Σουηδία
21.00 (ΕΡΤ 1) Σερβία Βραζιλία
21.00 (ΕΡΤ 2) Ελβετία Κόστα Ρίκα

 

ΠΕΜΠΤΗ 28/06
17.00 (ΕΡΤ 1) Σενεγάλη Κολομβία
17.00 (ΕΡΤ 2) Ιαπωνία Πολωνία
21.00 (ΕΡΤ 1) Αγγλία Βέλγιο
21.00 (ΕΡΤ 2) Παναμάς Τυνησία

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 30/06
17.00 (ΕΡΤ 1) Φάση των «16»
21.00 (ΕΡΤ 1) Φάση των «16»

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/07
17.00 (ΕΡΤ 1) Φάση των «16»
21.00 (ΕΡΤ 1) Φάση των «16»

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 2/07
17.00 (ΕΡΤ 1) Φάση των «16»
21.00 (ΕΡΤ 1) Φάση των «16»

 

ΤΡΙΤΗ 3/07
17.00 (ΕΡΤ 1) Φάση των «16»
21.00 (ΕΡΤ 1) Φάση των «16»

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6/07
17.00 (ΕΡΤ 1) Προημιτελικός
21.00 (ΕΡΤ 1) Προημιτελικός

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 7/07
17.00 (ΕΡΤ 1) Προημιτελικός
21.00 (ΕΡΤ 1) Προημιτελικός

 

ΤΡΙΤΗ 10/07
21.00 (ΕΡΤ 1) Α’ Ημιτελικός

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 11/07
21.00 (ΕΡΤ 1) Β’ Ημιτελικός

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/07
17.00 (ΕΡΤ 1) Μικρός Τελικός

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/07
18.00 (ΕΡΤ 1) Μεγάλος Τελικός

 

Προκαλέστε τη τύχη σας επισκέπτοντας ένα πρακτορείο ΟΠΑΠ…

…ή κάντε εγγραφή σε μία από τις παρακάτω στοιχηματικές online εταιρείες