Δόξα Ν. Μανωλάδας – Ηλειακός Βαρθολομιού 3-0: Επανήλθε η ηρεμία!

Επιστροφή στις νίκες για τη Δόξα Ν. Μανωλάδας μετά από δυο συνεχόμενες ήττες, αφού οι Μαυραετοί χωρίς να δυσκολευτούν επικράτησαν με 3-0 του Ηλειακού Βαρθολομιού και συνεχίζουν στη δεύτερη θέση. Μόλις στο 10’ ο Παπαδάτος έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους και στο 25’ ο Μπουρλάκης περνώντας και τον Βύτανο έγραψε το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 56’ ο Μπλετσάκης διαμόρφωσε το τελικό 3-0, με την Δόξα να χάνει ευκαιρίες για να διευθύνει κι άλλο το προβάδισμά της.

ΔΟΞΑ: Κανελλόπουλος, Δημητρόπουλος, Μπλετσάκης, Ιωάννου, Πυρρής, Τσιρίκος(46΄ λ.τ. Λιούρης), Κουλούρης, Πολίτης(72’ Φωτόπουλος), Καλογερόπουλος(66΄Χαβαριώτης), Μπουρλάκης, Παπαδάτος(46΄ λ.τ. Μηλαδόπουλος)

ΗΛΕΙΑΚΟΣ: Βύτανος, Σπ. Μαργαρώνης, Μπελεκούκιας, Χατζηγιάννης, Ράπτης, Πανόπουλος(46’Αντωνάτος), Δ. Τσουκαλάς, Π. Τσουκαλάς, Ράλλης(46’ Αλ. Κορκός), Ραυτόπυλος(80’ Π. Κορκός), Κουλούρης(70’ Τσιράκης)