Τα ψηφοδέλτια του ΚΚΕ στην Δυτική Ελλάδα

Από την ΕΠ Δυτ. Ελλάδας του ΚΚΕ, ανακοινώνεται ότι τα ψηφοδέλτιά μας για τις βουλευτικές εκλογές της 7ης Ιουλίου, ανά νομό, είναι τα εξής:

Αχαΐα:

  • Αγγελόπουλος Δημήτρης, γενικός γραμματέα Εργατικού Κέντρου Πάτρας, πρόεδρος σωματείου οικοδόμων.
  • Ασπρούλιας Βασίλης, νομικός.
  • Γκέστα Ειρήνη, συμβολαιογράφος, δημοτική σύμβουλος Πατρέων.
  • Ζαμπάτη Αλέκα, αντιπρόεδρος του Αγροτικού συλλόγου Αιγίου.
  • Ζαρνάβαλου Σταυρούλα, νηπιαγωγός, υπεύθυνη παιδικού χορευτικού τμήματος Δήμου Πατρέων.
  • Καραθανασόπουλος Νίκος, οικονομολόγος, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, βουλευτής.
  • Κωνσταντοπούλου Βάσια, ιδιωτική υπάλληλος.
  • Μάζης Ανδρέας, ιατρός – χειρούργος.
  • Παρίσης Σωτήρης, ιδιωτικός υπάλληλος, οργανωτικός γραμματέας Εργατικού Κέντρου Πάτρας.
  • Σκιαδάς Τάκης, συνταξιούχος δημοσίου, δημοτικός σύμβουλος Ερυμάνθου.
  • Συμεωνίδης Γρηγόρης, απόστρατος αντισμήναρχος ιπτάμενος πολεμικής αεροπορίας.
  • Τζαμαλούκα Παναγιώτα (Τέτη), δικηγόρος.

 

Αιτωλοακαρνανία:

  • Δήμας Δημήτρης, πρόεδρος σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αγρινίου, γραμματέας του Εργατικού Κέντρου.
  • Καζαρίδη – Πατούλα Σοφία, γραμματέας σωματείου εργαζομένων ιματισμού Αγρινίου.
  • Κατσιγιάννης Μιχάλης, οικοδόμος, πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Αγρινίου.
  • Κοτοπούλης Σπύρος, πρόεδρος της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Αιτ/νιας, περιφερειακός σύμβουλος Δυτικής Ελλάδας.
  • Κουτρούμπα Αθηνά, πρόεδρος του σωματείου Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Αιτ/νιας.
  • Κωνσταντακοπούλου Ειρήνη, συνταξιούχος εκπαιδευτικός.
  • Λαμπροκωστοπούλου Αλεξάνδρα, Γραμματέας της ΤΕ Αιτ/νιας.
  • Μωραϊτης Νίκος, μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Αιτ/νιας, βουλευτής.
  • Παπαναστάσης Νίκος, αντισυνταγματάρχης εν αποστρατεία, μέλος Εθνικού Συμβουλίου της ΕΕΔΥΕ.

 

Ηλεία:

  • Αθανασόπουλος Τρύφων, πρόεδρος ΕΛΜΕ Ηλείας.
  • Γιάνναρος Χρήστος, μηχανικός, μέλος του ΔΣ του Εμπορικού Επιμελητηρίου Ηλείας, δημοτικός σύμβουλος Πύργου.
  • Γιαννόπουλος Χρήστος, πρόεδρος της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Ηλείας, δημοτικός σύμβουλος Ζαχάρως.
  • Καραπάνος Γιώργος, συνταξιούχος αυτοαπασχολούμενος.
  • Ξενοστάθη Σία, συνταξιούχος εργαζόμενη ΕΛΤΑ, Πρόεδρος Ομάδας Γυναικών Πύργου της ΟΓΕ.
  • Παναγιωτάρα Νατάσα, εμποροϋπάλληλος, πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Αμαλιάδας.
  • Τσάση Ζωή, πρόεδρος σωματείου ξενοδοχοϋπαλλήλων Κάστρου – Κυλλήνης, αντιπρόεδρος Εργατικού Κέντρου Αμαλιάδας.

 

Ζάκυνθος:

  • Βρυώνης Αντώνης, ηλεκτρολόγος – μηχανολόγος ΤΕ, αντιπρόεδρος ΔΣ σωματείου πτυχιούχων μηχανικών ΤΕΙ Ζακύνθου.
  • Καλογερία Μαίρη, δικηγόρος.
  • Κωνσταντίνου Γιώργος, τραπεζοϋπάλληλος, πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Ζακύνθου.

 

Κεφαλονιά:

  • Αλιβιζάτος Διονύσης, συνταξιούχος ναυτεργάτης, γραμματέας της ΤΕ Κεφαλονιάς – Ιθάκης.
  • Μαντζουράτος Δημήτρης, εκπαιδευτικός, πρόεδρος της ΕΛΜΕ Κεφαλονιάς – Ιθάκης.
  • Ποταμιάνου Σοφία, εκπαιδευτικός, γενικός γραμματέας της ΕΛΜΕ Κεφαλονιάς – Ιθάκης.