ΕΠΣ Ηλείας: Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου

ΕΠΣ Ηλείας: Αποτελέσματα – Πρόγραμμα – Βαθμολογία

Α1 DEDALOS SECURITY

Σάββατο 9/2-Ώρα 3.30μ.μ.

ΑΠΟ Κουρτεσίου -Θύελλα  3-1

Αίας Γαστούνης -Ολυμπιακός Ζ.  1-0

Κυριακή 10/2 – Ώρα 3.30μ.μ.

Προοδευτική -Ενιπέας  1-2

Αλφειός -Ξενοφών  2-1

Ηλειακός Λ. -Ολυμπιάδα  1-1

Ολυμπιακός Σ.-Μακρίσια  1-2

Κένταυρος-Δόξα Ν. Μ. 0-3 α.α.

Λ. Αστέρας-Πηνεία   3-0 α.α.

 

Η βαθμολογία
(Σε 21 αγώνες)

Ενιπέας 59-20 51

Ξενοφών 39-16 43

Αλφειός 33-21 40

Ολυμπιακός Σαβ. 42-21 39

————————————

Ολυμπιακός Ζαχ. 39-21 38

Δόξα Ν.Μ. 27-17 35

Μακρίσια 37-32 34

Λ. Αστέρας 21-18 33

Προοδευτική 43-31 32


Αίας Γ. 34-41 30

Κουρτέσι 34-32 29

Ολυμπιάδα 23-26 25

Ηλειακός Λ. 28-34 23


Θύελλα 20-47 13

Α.Ε. Πηνείας — —

Κένταυρος Μ.– —

* Κένταυρος και Α.Ε. Πηνείας έχουν αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.

 

 

A2 ΑΝΘΟΥΛΗΣ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ

Σάββατο 9/2-Ώρα 3.30μ.μ.

ΠΑΟ Κακ. – Ηλειακός Β.  1-2

Δάφνη-Ν. Κόροιβος  7-2

Κυριακή 10/2 – Ώρα 3.30μ.μ.

Πέλοπας -Κεραυνός Βρ.  0-0

Αχιλλέας -Πελόπιο  1-2

Λέοντες – Απόλλων Ν.Φ.  1-0

Ιφιτος Κ. -Αετός Κ.  1-2

Αργοναύτης-Εθνικός Γ.  3-2

 

Η βαθμολογία
(Σε 18 αγώνες)

Ηλειακός Β. 54-15 52


Πελόπιο 36-21 37

Δάφνη 45-28 35

Πέλοπας 30-18 34

Κεραυνός Βρ. 33-22 33


Ν. Κόροιβος 45-39 30

Λέοντες 24-28 25


Απόλλων Ν.Φ. 28-32 23

Αετός Κ. 32-36 22

Εθνικός Γ. 36-43 19

ΠΑΟΚ 22-33 15


Αχιλλέας 10-31 13

Ίφιτος Κ. 20-42 12

Αργοναύτης 15-39 8

 

 

Β΄ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΑΡΙΣΤΟΓΕΙΤΩΝ

1ος Όμιλος

Κυριακή 10/2 – Ώρα 3.30μ.μ.

Άφοβος-Πρόοδος  1-3

Αναγέννηση-Άρης Λ.  1-2

 

H βαθμολογία
(Σε 15 αγώνες)

Ατρόμητος Β. 29-13 35

Πρόοδος Σαλμ. 35-16 32

Διγενής Χ. 25-18 27


Ερμής Πλ. 27-20 25

Ωλενειακός 34-26 23

Αναγέννηση Μ. 24-20 23

Κεραυνός Χειμ. 25-23 22

Άρης Λ. 22-18 22


Ν.Άρης Στρεφ. 26-24 22

Άφοβος Βρ. 27-31 21


Αγ. Γεώργιος 14-35 5

Ολυμπιακός Π. — —

* O Ολυμπιακός Π. αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα

 

2ος Όμιλος

Σάββατο 9/2 – 3.30μ.μ.

Χάβαρι-Άρης Δ.  2-2

Κυριακή 10/2- Ώρα 11.45π.μ.

Πηνειακός-Α.Ο. Κάστρου  1-1

 

Η βαθμολογία
(Σε 15 αγώνες)

Φίλιππος 42-16 34

Ολυμπιακός Μ. 33-15 33

Θύελλα Κ. 29-13 25


Μυρσιναϊκός 23-21 23

Άρης Δημ. 14-14 22

Χάβαρι 24-16 22

Κάστρο 22-11 21


Πηνειακός 9-21 12

Εθνικός Αμπ. 20-27 8


Αετός Αλπ. 17-40 5

Ατρόμητος Καβ. — —

* Ο Ατρόμητος Κ. αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα

 

Γ΄ ECLIPSE ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ

Σάββατο 9/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Απόλλων Σμ.-Αμαλιάδα 2008  2-4

Κυριακή 10/2- Ώρα 11π.μ.

Αγ. Δημήτριος-Πρίγκιπες  1-6

Αίολος-Κένταυρος Σ.  2-0

Ώρα 12μ.μ.

Θρίαμβος-Δόξα Ελ.  0-2

 

Η βαθμολογία
(Σε 12 αγώνες)

Πρίγκιπες 36-16 26

Αίολος 26-17 26

Αμαλιάδα 2008 28-13 24

Απόλλων Σμ. 15-24 15

Θρίαμβος 16-20 12


Κένταυρος Σ. 29-27 10

Δόξα Ελ. 14-23 10

Αγ. Δημήτριος 16-40 7