ΕΠΣ Ηλείας: Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου

Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

7η αγωνιστική – Τα αποτελέσματα

Αστέρας-Αλφειός  3-1

Νίκη Τρ.-Ολυμπιάδα  2-0

Κουρτέσι-Πέλοπας  0-1

Προοδευτική-Πελόπιο  4-0

Ολυμπιακός Σ.-Δόξα Ν.Μ.  2-1

  1. Κόροιβος-Αίας  0-5

Ηλειακός Β.-Ξενοφών  0-0

 

Η βαθμολογία (Σε 7 αγώνες)

Αίας Γαστούνης 21-1 17
Δόξα Ν.Μ. 15-7 15
Αστέρας Αμ. 8-5 13
Ξενοφών 13-7 12
———————————-
Αλφειός 7-5 11
Πέλοπας 6-5 11
Ολυμπιακός Σαβ. 9-11 11
Νίκη Τρ. 9-6 10
Ολυμπιάδα 8-9 8
Ηλειακός Β. 8-5 7
——————————-
Προοδευτική 11-15 6
Πελόπιο 10-20 5
——————————
Κουρτέσι 9-14 5
Ν. Κόροιβος 3-27 3

Επόμενη αγωνιστική (8η)

Αστέρας-Ολυμπιακός Σ.
Δόξα-Ηλειακός Β.
Αίας-Πελόπιο
Ξενοφών-Κουρτέσι
Αλφειός-Νίκη Τρ.
Ολυμπιάδα- N. Κόροιβος
Πέλοπας-Προοδευτική

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΑΝΘΟΥΛΗΣ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ

7η αγωνιστική – Τα αποτελέσματα

Δάφνη-Πρόοδος  5-0

Ηλειακός Λ. -Πηνεία  2-0

Θύελλα-Κεραυνός Βρ.  0-1

Εθνικός Γ.-Ερμής  3-2

Μακρίσια-Ατρόμητος Β.  1-2

Διγενής-Λ.Αστέρας  4-0

Αετός Κ.-Λέοντες  2-1

 

Η βαθμολογία (Σε 7 αγώνες)

 

Ερμής Πλ. 27-8 18
Εθνικός Γερ. 19-14 16
Κεραυνός Βρ. 20-10 15
Ηλειακός Λ. 21-11 13
—————————————–
Διγενής Χ. 19-13 13
Θύελλα Καταρ. 15-9 11
Λ. Αστέρας 17-16 11
Δάφνη Ανδρ. 14-10 10
Λέοντες 18-21 9
Αετός Κ. 12-25 7
——————————-
Ατρόμητος Β. 7-16 5
Πρόοδος 10-30 3
———————————–
Α.Ε. Πηνείας 11-16 2
Μακρίσια 9-20 1
*Η Α.Ε. Πηνείας έχει ξεκινήσει με -6.

 

Επόμενη αγωνιστική (8η)

Ηλειακός-Δάφνη

Πρόοδος-Θύελλα

Πηνεία-Εθνικός Γ.

Κεραυνός Βρ.-Μακρίσια

Ερμής-Διγενής

Ατρόμητος Β.-Αετός

Λ. Αστέρας-Λέοντες

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – CENTRAL

1ος Όμιλος

5η αγωνιστική – Τα αποτελέσματα

Άφοβος- Ακαδημία Πανηλειακού  1-1

Ν.Άρης Στρ.-ΠΑΟΚ  2-1

Απόλλων Ν.Φ.- Απόλλων Σμίλα  7-2

Ωλενειακός-Άρης Λ.  4-0

Ρεπό: Αγ. Δημήτριος

 

Η βαθμολογία (Σε 5 αγώνες)

Ν. Άρης Στρ. 18-6 13
Απόλλων Ν.Φ. 24-8 12
————————————
ΠΑΟΚ 19-5 12
Ωλενειακός 7-1 7
Ακαδημία Πανηλειακού 4-4 4
Άφοβος 5-10 4
Απόλλων Σμ. 8-19 3
Άρης Λ. 3-16 0
Αγ. Δημήτριος 4-23 0

*Ν. Ατρόμητος Λ.-Ωλενειακός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (6η)

Ακαδημία Πανηλειακού  – Αγ. Δημήτριος

Άρης Λανθ. – Άφοβος Βροχ.

Απόλλων Σμ. – Άρης Στρ.

Ωλενιακός – Απόλλων Ν.Φιγ

Ρεπό: ΠΑΟ Κακοβ.

 

 

2ος Όμιλος

 

5η αγωνιστική – Τα αποτελέσματα

Αργοναύτης-Αγ. Γεώργιος  4-2

Θύελλα Κ.-Χειμαδιό  1-1

Θρίαμβος-Αετός Αλπ.  0-3

Πήγασος-Αίολος  0-3

Αμαλιάδα 2008-Δόξα Ελαιώνα  2-1

 

Η βαθμολογία (Σε 5 αγώνες)

Χειμαδιό 8-3 11
Αμαλιάδα 2008 16-10 10
——————————-
Αετός Αλπ. 11-5 9
Θύελλα Κ. 13-12 8
Δόξα Ελ. 8-6 7
Αργοναύτης 10-10 7
Θρίαμβος 5-6 7
Αίολος 7-7 5
Αγ. Γεώργιος 10-12 5
Πήγασος 0-17 0

 

Επόμενη αγωνιστική (6η)

Κερ. Χειμαδιού – Θρίαμβος Π.

Αργοναύτης – Πήγασος

Αγ. Γεώργιος – Θύελλα Καρδ.

Δόξα Ελ. – Αετός Αλπ.

Αίολος Πύργ. – Αμαλιάδα 2008

 

 

3ος Όμιλος

 

5η αγωνιστική – Τα αποτελέσματα

 

Εθνικός Αμπ.-Πηνειακός  1-2

 Πρίγκιπες-Μυρσιναϊκός  2-1

Κένταυρος Σ.-Άρης Δ.  2-0

Κάστρο-Αχιλλέας  0-3 α.α.

Ρεπό: Ίφιτος

 

Η βαθμολογία (Σε 5 αγώνες)

Αχιλλέας 9-2 13
Κένταυρος Σ. 7-2 9
————————————
Μυρσιναϊκός 6-3 7
Πρίγκιπες 6-4 7
Πηνειακός 5-6 7
Άρης Δ. 5-4 5
Ίφιτος Κ. 7-6 4
Εθνικός Αμπ. 5-8 3
Κάστρο — –
* Το Κάστρο αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

 

Η επόμενη αγωνιστική (6η)

Άρης Δημ. – Πρίγκιπες Λεχ.

Κεντ. Σώστι – Εθνικός Αμπ.

Μυρσιναϊκός – Ίφιτος Καλ.

Πηνειακός – Κάστρο 3-0 α.α.

Ρεπό: Αχιλλέας Νεοχ.