Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – COUNTERPAIN: Το πρόγραμμα της σεζόν 2017-18

Πραγματοποιήθηκε το βράδυ της περασμένης Τετάρτης όπως είχε προγραμματιστεί,  από τη διοργανώτρια ΕΠΣ Ηλείας στα γραφεία της στον Πύργο, η κλήρωση της Γ’ τοπικής κατηγορίας για τη σεζόν 2017-18.

Οι ομάδες που μετέχουν φέτος και μπήκαν στην κληρωτίδα είναι: Άγιος Γεώργιος, Άρης Δήμητρας, Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου, Αλφειονίδα Αλφειούσας, Αναγέννηση Μακρισίων, Θρίαμβος Πύργου, Πρίγκιπες Λεχαινών (ήρθε με τη θέληση του από τη Β’ κατηγορία), Άρης Στρεφίου (επανασυστάθηκε), ΆρηςΛανθίου(επανασυστάθηκε), Απόλλων Σμίλα (επανασυστάθηκε), Ολυμπιακός Αμαλιάδας 2008 (νέα ομάδα)

Αντίθετα φέτος δεν θα λάβουν μέρος οι: Κουτσοχέρα, ΑΟ Ανδρίτσαινας, Ατρόμητος Λαστείκων, Απόλλων Γαστούνης, Ήφαιστος Βουνάργου, Δόξα Αγ. Μαύρας, ΕΑΠ Λεχαινών.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

1η Αγωνιστική

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΚΡΙΣΙΩΝ 2016         –ΠΡΙΓΚΗΠΕΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ

ΑΡΗΣ ΛΑΝΘΙΟΥ         –ΑΛΦΕΙΟΝΙΣ ΑΛΦΕΙΟΥΣΗΣ

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΥΡΓΟΥ  –ΝΕΟΣ ΆΡΗΣ ΣΤΡΕΦΙΟΥ

ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ –ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΙΛΑ ΟΛΥΜΠΙΑ Φ.Κ.

ΑΜΑΛΙΑΔΑ 2008-ΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ

2η Αγωνιστική

ΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ–ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΙΛΑ ΟΛΥΜΠΙΑ Φ.Κ.

ΝΕΟΣ ΆΡΗΣ ΣΤΡΕΦΙΟΥ–ΑΜΑΛΙΑΔΑ 2008

ΑΛΦΕΙΟΝΙΣ ΑΛΦΕΙΟΥΣΗΣ –ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΠΡΙΓΚΗΠΕΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ–ΑΡΗΣ ΛΑΝΘΙΟΥ

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΥΡΝΑΡΙΟΥ–ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΚΡΙΣΙΩΝ 2016

3η Αγωνιστική

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΙΛΑ ΟΛΥΜΠΙΑ Φ.Κ.–ΝΕΟΣ ΆΡΗΣ ΣΤΡΕΦΙΟΥ

ΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ–ΑΛΦΕΙΟΝΙΣ ΑΛΦΕΙΟΥΣΗΣ

ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ –ΠΡΙΓΚΗΠΕΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΥΡΓΟΥ–ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΥΡΝΑΡΙΟΥ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΚΡΙΣΙΩΝ 2016         –        ΑΡΗΣ ΛΑΝΘΙΟΥ

4η Αγωνιστική

ΝΕΟΣ ΆΡΗΣ ΣΤΡΕΦΙΟΥ–ΑΛΦΕΙΟΝΙΣ ΑΛΦΕΙΟΥΣΗΣ

ΠΡΙΓΚΗΠΕΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ–ΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΥΡΝΑΡΙΟΥ–ΑΜΑΛΙΑΔΑ 2008

ΑΡΗΣ ΛΑΝΘΙΟΥ         –ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΥΡΓΟΥ–ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΚΡΙΣΙΩΝ 2016

5η Αγωνιστική

ΝΕΟΣ ΆΡΗΣ ΣΤΡΕΦΙΟΥ–ΠΡΙΓΚΗΠΕΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΙΛΑ ΟΛΥΜΠΙΑ Φ.Κ.–ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΥΡΝΑΡΙΟΥ

ΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ–ΑΡΗΣ ΛΑΝΘΙΟΥ

ΑΜΑΛΙΑΔΑ 2008–ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΥΡΓΟΥ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΚΡΙΣΙΩΝ 2016         –ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

6η Αγωνιστική

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΥΡΝΑΡΙΟΥ–ΑΛΦΕΙΟΝΙΣ ΑΛΦΕΙΟΥΣΗΣ

ΑΡΗΣ ΛΑΝΘΙΟΥ         –ΝΕΟΣ ΆΡΗΣ ΣΤΡΕΦΙΟΥ

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΥΡΓΟΥ  –ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΙΛΑ ΟΛΥΜΠΙΑ Φ.Κ.

ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ –ΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ

ΑΜΑΛΙΑΔΑ 2008–ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΚΡΙΣΙΩΝ 2016

7η Αγωνιστική

ΠΡΙΓΚΗΠΕΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ–ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΥΡΝΑΡΙΟΥ

ΑΛΦΕΙΟΝΙΣ ΑΛΦΕΙΟΥΣΗΣ –ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΥΡΓΟΥ

ΝΕΟΣ ΆΡΗΣ ΣΤΡΕΦΙΟΥ–ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΙΛΑ ΟΛΥΜΠΙΑ Φ.Κ.–ΑΜΑΛΙΑΔΑ 2008

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΚΡΙΣΙΩΝ 2016         –ΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ

8η Αγωνιστική

ΑΡΗΣ ΛΑΝΘΙΟΥ         –ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΥΡΝΑΡΙΟΥ

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΥΡΓΟΥ  –ΠΡΙΓΚΗΠΕΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ

ΑΜΑΛΙΑΔΑ 2008–ΑΛΦΕΙΟΝΙΣ ΑΛΦΕΙΟΥΣΗΣ

ΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ–ΝΕΟΣ ΆΡΗΣ ΣΤΡΕΦΙΟΥ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΙΛΑ ΟΛΥΜΠΙΑ Φ.Κ.–ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΚΡΙΣΙΩΝ 2016

9η Αγωνιστική

ΑΡΗΣ ΛΑΝΘΙΟΥ         –ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΥΡΓΟΥ

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΥΡΝΑΡΙΟΥ–ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΠΡΙΓΚΗΠΕΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ–ΑΜΑΛΙΑΔΑ 2008

ΑΛΦΕΙΟΝΙΣ ΑΛΦΕΙΟΥΣΗΣ –ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΙΛΑ ΟΛΥΜΠΙΑ Φ.Κ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΚΡΙΣΙΩΝ 2016         –ΝΕΟΣ ΆΡΗΣ ΣΤΡΕΦΙΟΥ

10η Αγωνιστική

ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ –ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΥΡΓΟΥ

ΑΜΑΛΙΑΔΑ 2008–ΑΡΗΣ ΛΑΝΘΙΟΥ

ΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ–ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΥΡΝΑΡΙΟΥ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΙΛΑ ΟΛΥΜΠΙΑ Φ.Κ.–ΠΡΙΓΚΗΠΕΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ

ΑΛΦΕΙΟΝΙΣ ΑΛΦΕΙΟΥΣΗΣ –ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΚΡΙΣΙΩΝ 2016

11η Αγωνιστική

ΠΡΙΓΚΗΠΕΣ ΛΕΧΑΙΝΩΝ–ΑΛΦΕΙΟΝΙΣ ΑΛΦΕΙΟΥΣΗΣ

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΥΡΝΑΡΙΟΥ–ΝΕΟΣ ΆΡΗΣ ΣΤΡΕΦΙΟΥ

ΑΡΗΣ ΛΑΝΘΙΟΥ         –ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΙΛΑ ΟΛΥΜΠΙΑ Φ.Κ.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΠΥΡΓΟΥ  –ΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ

ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ –ΑΜΑΛΙΑΔΑ 2008