Γυναικεία ομάδα Πανηλειακού: Έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει την κορυφή!

Αναπάντεχη ήττα γνώρισε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου  του Πανηλειακού το απόγευμα της περασμένης Κυριακής στο Στάδιο Πύργου, καθώς ηττήθηκε με 1-2 από την Ολυμπιάδα Υμηττού, στο πρώτο φετινό αρνητικό της αποτέλεσμα εντός έδρας. Χάνοντας έτσι την ευκαιρία να πλησιάσει την πρωτοπόρο, Αγία Παρασκευή (που είχε την πρώτη της απώλεια στη σεζόν, με ισοπαλία εντός έδρας).Το ματς κύλισε  με υπεροχή του Πανηλειακού στο μεγαλύτερο μέρος του, αλλά η γηπεδούχος ομάδα δεν είχε την απαραίτητη ουσία και ευστοχία όπως θα χρειαζόταν. Ενώ ταυτόχρονα η Ολυμπιάδα βρήκε δυο γκολ σε καίρια σημεία. Μετά το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου, όλα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο, με τη διακύμανση να πηγαίνει 0-1, 1-1, 1-2, και τις Μπούτλα, Τοπαλίδη να είναι οι σκόρερς των νικητριών ενώ για τον Πανηλειακό είχε ισοφαρίσει προσωρινά η Λίτσα Θέου (πρώην παίκτρια της Ολυμπιάδας μέχρι πρότινος).