Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – DEDALOS SECURITY
Αλφειός Επιταλίου – Μακρίσια 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
Ηλειακός Λεχαινών – Ενιπέας Λατζοΐου 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
Ατρόμητος Καβασίλων – Θύελλα Πύργου 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
Η Βαθμολογία (Σε 18 αγώνες)
Νίκη Τραγανού 44-6 46
Ξενοφών Κρεστένων 44-13 40
Ολυμπιακός Σαβαλίων 28-11 37
Δόξα Νέας Μανολάδας 30-15 37
—————————————-
Ενιπέας Λαντζοΐου 38-15 35
Μακρίσια 28-17 34
Προοδευτική Μανολάδας 22-17 33
Ολυμπιακός Ζαχάρως 25-21 25
Θύελλα Πύργου 22-23 24
Αλφειός Επιταλίου 24-21 23
Χάβαρι 28-36 20
ΑΠΟ Κουρτεσίου 23-39 18
Ηλειακός Λεχαινών 19-30 15
————————————
Ατρόμητος Καβασίλων 23-40 12
ΑΕ Πηνείας 18-58 8
————————————
Εθνικός Αμπελ. 0-54 –
Επόμενη Αγωνιστική (19η)
Δόξα Νέας Μανoλάδας – Νίκη Τραγανού
ΑΕ Πηνείας – Προοδευτική Μανολάδας
ΑΠΟ Κουρτεσίου – Ξενοφών Κρεστένων
Ολυμπιακός Ζαχάρως – Θύελλα Πύργου
Ολυμπιακός Σαβαλίων – Ατρόμητος Καβασίλων
Ενιπέας Λατζοΐου – ΑΟ Χαβαρίου
Αλφειός Επιταλίου – Ηλειακός Λεχαινών
ΑΟ Μακρισίων-Εθνικός Αμπελοκάμπου 3-0 α.α.
A2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – SINNER CAFÉ
Κόροιβος Κατσαρού Ηλειακός Βαρθολομιού 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου – Κένταυρος Μαγούλας Αναβλήθηκε
Πέλοπας Πελοπίου – Αχιλλέας Νεοχωρίου 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
Πηνειακός – Απόλλων Ν. Φιγαλείας Αναβλήθηκε
Αίας Γαστούνης – Λέοντες Αμαλιάδας 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)
Η Βαθμολογία (σε 15 αγώνες)
- Ολυμπιάδα 27-10 32
- Αίας Γαστ. 33-12 32
- Δάφνη Ανδρ. 32-17 29
- Λ. Αστέρας Σκουρ. 24-9 26
——————————————
- Κένταυρος Μαγ. 22-8 23
- Πέλοπας Πύργου 22-18 23
- Κόροιβος Κατσ. 25-26 23
- Πέλοπας Πελοπ. 24-28 20
- Απόλλων Ν.Φ. 30-27 18
- Λέοντες Αμαλ. 21-26 15
- Αχιλλέας 20-39 14
——————————————
- Ηλ. Βαρθολομιού11-24 13
- Πηνειακός 15-27 10
——————————————
- Μυρσιναϊκός 10-47 7
* Έναν αγώνα λιγότερο, Κένταυρος Μαγ.- Πηνειακός (θα συνεχιστεί περίπου από το 30′ και με ως τότε σκορ 3-0, σε νέα ημερομηνία που θα οριστεί) και Σκουροχώρι – Κένταυρος Μαγ. που αναβλήθηκε ενώ δεν υπολογίζεται ακόμα και το ματς Πηνειακός – Απόλλων Ν.Φ., που επίσης αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου!
* Η Ολυμπιάδα Γουμέρου έχει μείον 2 βαθμούς από την περυσινή περίοδο
Επόμενη Αγωνιστική (16η)
Σάββατο 27/1 – 3.00
Λέοντες – Πέλοπας Πελοπ.
Μυρσιναϊκός – Πηνειακός
Κυριακή 28/1 – 3.00
Πέλοπας Πύργ. – Ηλειακός Βαρθ.
Κένταυρος Μαγ. – Κόροιβος Κατσ.
Αχιλλέας – Ολυμπιάδα
Απολλων Ν.Φ. – Σκουροχώρι
Αίας Γαστούνης – Δάφνη Ανδρ.
* Οι ημερομηνίες είναι σύμφωνα με το τωρινό πρόγραμμα της ΕΠΣΗ
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Ασφάλειες Αριστογείτων
1ος όμιλος
Κεραυνός – Αργοναύτης Κατακόλου 5-0 (ΤΕΛΙΚΟ)
Ωλενιακός – ΑΕΚ Πύργου 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
Διγενής Χαριάς – Ατρόμητος Βαρβάσαινας 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
Κεραυνός Βρίνας – ΠΑΟ Κακοβάτου 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)
Η Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)
Κεραυνός Βρίνας 27 31 – 17
Κεραυνός Χειμαδιού 26 30 – 13
ΠΑΟ Κακοβάτου 21 31 – 10
——————————————
ΑΕΚ Πύργου 21 20 – 13
Αργοναύτης 20 19 – 17
Πρόοδος Σαλμώνης 19 15 – 19
Ερμής Πλατ. 17 16 – 20
Ατρόμητος Βαρβάσ. 17 23 -28
ΑΟ Αμπελώνας 16 20 – 23
Ωλενιακός 16 19 – 26
——————————————
Διγενής Χαριάς 9 8 – 16
Δόξα Ελαιώνα 6 7 – 35
* Έναν αγώνα λιγότερο, ΑΕΚ Π. – Διγενής (ορίστηκε για την Τετάρτη 31/1)
Επόμενη αγωνιστική (14η)
Σ/Κ 27/1, 28/1
ΑΕΚ Π. – Χειμαδιό
Πρόοδος – Αργοναύτης
Βαρβάσαινα – Ωλενιακός
ΠΑΟΚ – Ερμής Πλ.
Αμπελώνας – Διγενής
Βρίνα – Δόξα Ελ.
2ος όμιλος
Κένταυρος Σωστίου – Ολυμπιακός Μυρτιάς Αναβλήθηκε
Α.Ο. Κάστρο – Ιφιτος Καλυβίων 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
Θύελλα – Άφοβος Βροχίτσας 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
Η Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)
Εθνικός Γερακίου 27 39-19
Φίλιππος Ανδραβ. 27 31-12
Αετός Κέντρου 22 29-33
——————————————
Βάρδα 2015 22 17-11
Ολ. Μυρτιάς 20 22-14
Ίφιτος Καλυβ. 20 22-22
Άφοβος Βροχίτσας 18 25-18
Θύελλα Καρδ. 16 20-26
Αετός Αλποχ. 15 18-22
——————————————
Κάστρο 11 20-33
Αίολος Πύργου 8 16-30
——————————————
Κέντ. Σωστίου 5 17-33
* Δεν υπολογίζεται ακόμα, Κένταυρος Σωστ. – Ολυμπ. Μυρτιάς (που ματαιώθηκε και αναμένεται τυπικά πλέον να κατακυρωθεί από την ΕΠΣΗ υπέρ του δεύτερου, λόγω που οι γηπεδούχοι παρατάχτηκαν με λιγότερους κι από 9 παίκτες που είναι το κατώτατο όριο για να ξεκινήσει ένας αγώνας)
* Ο Κέντ. Σωστίου έχει έναν μηδενισμό και μείον 3 βαθμούς (για τη διακοπή του αγώνα με τον Φίλιππο λόγω ρίψης αντικειμένου στον βοηθό)
* Ο Αίολος έχει έναν μηδενισμό (για την ματαίωση του αγώνα με τη Βάρδα 2015 λόγω μη σύννομης παρουσίας γιατρού αγώνα)
Επόμενη αγωνιστική (14η)
Σ/Κ 27/1, 28/1
Φίλιππος – Θύελλα Καρδ.
Ίφιτος Καλ. – Άφοβος Βροχ.
Αετός Αλπ. – Αετός Κέντρ.
Γεράκι – Κάστρο
Ολ. Μυρτιάς – Βάρδα 2015
Αίολος – Σώστι
Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ COUNTERPAIN
Απόλλων Σμίλα – Άρης Δήμητρας 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)
Αμαλιάδα 2008 – Άρης Στρεφίου 0-4 (ΤΕΛΙΚΟ)
Αγ. Γεώργιος- Αλφειονίδα 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
Άρης Λανθίου – Πρίγκιπες Λεχαινών 7-0 (ΤΕΛΙΚΟ)
Αναγέννηση – Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου 7-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
Η Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)
Άρης Λανθίου 34 47-10
Αναγέν. Μακρισίων 27 37-15
Άρης Δήμητρας 25 23-11
Άρης Στρεφίου 20 16-7
Αγ. Γεώργιος 16 17-16
Αλφειονίδα 15 19-29
Αμαλιάδα 2008 14 21-23
Πρίγκιπες Λεχ. 14 23-31
Θρίαμβος Π. 8 22-24
Αγ. Δημήτριος 5 9-36
Απόλλων Σμίλα 1 11-43
* Ο Θρίαμβος έχει μείον 2 βαθμούς από την περυσινή περίοδο
* Ο Απόλλων Σμίλα έχει έναν μηδενισμό και μείον 3 βαθμούς λόγω μη καθόδου σε αγώνα
* Ρεπό για τον β’ γύρο έχουν κάνει: Αγ. Δημήτριος, Θρίαμ
Επόμενη αγωνιστική (14η)
Κυριακή 28/1
Άρης Στρεφ. – Απόλλων Σμ.
Αλφειονίδα – Άρης Δήμ.
Πρίγκιπες Λεχ.- Άγ. Γεώργιος
Άρης Λανθ. – Αναγέννηση Μακρ.
Αγ. Δημήτριος – Θρίαμβος Π.
Ρεπό: Αμαλιάδα 2008