Η Ηλεία παίζει μπάλα: Τα αποτελέσματα των αγώνων – Βαθμολογίες

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – DEDALOS SECURITY

Αλφειός Επιταλίου – Μακρίσια 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ηλειακός Λεχαινών – Ενιπέας Λατζοΐου 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ατρόμητος Καβασίλων – Θύελλα Πύργου 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

 Η Βαθμολογία (Σε 18 αγώνες)

Νίκη Τραγανού 44-6 46
Ξενοφών Κρεστένων 44-13 40
Ολυμπιακός Σαβαλίων 28-11 37
Δόξα Νέας Μανολάδας 30-15 37
—————————————-
Ενιπέας Λαντζοΐου 38-15 35
Μακρίσια 28-17 34
Προοδευτική Μανολάδας 22-17 33
Ολυμπιακός Ζαχάρως 25-21 25
Θύελλα Πύργου 22-23 24
Αλφειός Επιταλίου 24-21 23
Χάβαρι 28-36 20
ΑΠΟ Κουρτεσίου 23-39 18
Ηλειακός Λεχαινών 19-30 15
————————————
Ατρόμητος Καβασίλων 23-40 12
ΑΕ Πηνείας 18-58 8
————————————
Εθνικός Αμπελ. 0-54 –

Επόμενη Αγωνιστική (19η)   

Δόξα Νέας Μανoλάδας  – Νίκη Τραγανού

ΑΕ Πηνείας          – Προοδευτική Μανολάδας

ΑΠΟ Κουρτεσίου – Ξενοφών Κρεστένων

Ολυμπιακός Ζαχάρως – Θύελλα Πύργου

Ολυμπιακός Σαβαλίων   – Ατρόμητος Καβασίλων

Ενιπέας Λατζοΐου – ΑΟ Χαβαρίου

Αλφειός Επιταλίου – Ηλειακός Λεχαινών

ΑΟ Μακρισίων-Εθνικός Αμπελοκάμπου    3-0 α.α.

 

 

A2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – SINNER CAFÉ

Κόροιβος Κατσαρού Ηλειακός Βαρθολομιού 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου – Κένταυρος Μαγούλας Αναβλήθηκε

Πέλοπας Πελοπίου – Αχιλλέας Νεοχωρίου 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Πηνειακός – Απόλλων Ν. Φιγαλείας  Αναβλήθηκε

Αίας Γαστούνης – Λέοντες Αμαλιάδας 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Η Βαθμολογία (σε 15 αγώνες)

  1. Ολυμπιάδα           27-10     32
  2. Αίας Γαστ.            33-12    32
  3. Δάφνη Ανδρ.        32-17    29
  4. Λ. Αστέρας Σκουρ.  24-9    26

——————————————

  1. Κένταυρος Μαγ.  22-8    23
  2. Πέλοπας Πύργου 22-18   23
  3. Κόροιβος Κατσ. 25-26   23
  4. Πέλοπας Πελοπ.  24-28   20
  5. Απόλλων Ν.Φ. 30-27   18
  6. Λέοντες Αμαλ.  21-26     15
  7. Αχιλλέας 20-39    14

——————————————

  1. Ηλ. Βαρθολομιού11-24    13
  2. Πηνειακός            15-27    10

——————————————

  1. Μυρσιναϊκός  10-47    7

* Έναν αγώνα λιγότερο, Κένταυρος Μαγ.- Πηνειακός (θα συνεχιστεί περίπου από το 30′ και με ως τότε σκορ 3-0, σε νέα ημερομηνία που θα οριστεί) και Σκουροχώρι – Κένταυρος Μαγ. που αναβλήθηκε ενώ δεν υπολογίζεται ακόμα και το ματς Πηνειακός – Απόλλων Ν.Φ., που επίσης αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου!

* Η Ολυμπιάδα Γουμέρου έχει μείον 2 βαθμούς από την περυσινή περίοδο

Επόμενη Αγωνιστική (16η)

Σάββατο 27/1 – 3.00

Λέοντες – Πέλοπας Πελοπ.

Μυρσιναϊκός – Πηνειακός

Κυριακή 28/1 – 3.00

Πέλοπας Πύργ. – Ηλειακός Βαρθ.

Κένταυρος Μαγ. – Κόροιβος Κατσ.

Αχιλλέας – Ολυμπιάδα

Απολλων Ν.Φ. – Σκουροχώρι

Αίας Γαστούνης – Δάφνη Ανδρ.

* Οι ημερομηνίες είναι σύμφωνα με το τωρινό πρόγραμμα της ΕΠΣΗ

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Ασφάλειες Αριστογείτων

1ος   όμιλος

Κεραυνός – Αργοναύτης Κατακόλου 5-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ωλενιακός – ΑΕΚ Πύργου 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Διγενής Χαριάς – Ατρόμητος Βαρβάσαινας 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Κεραυνός Βρίνας – ΠΑΟ Κακοβάτου 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Η Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)

Κεραυνός Βρίνας        27    31 – 17

Κεραυνός Χειμαδιού  26    30 – 13

ΠΑΟ Κακοβάτου       21   31 – 10

——————————————

ΑΕΚ Πύργου             21   20 – 13

Αργοναύτης               20    19 – 17

Πρόοδος Σαλμώνης   19     15 – 19

Ερμής Πλατ.              17   16 – 20

Ατρόμητος Βαρβάσ.  17    23 -28

ΑΟ Αμπελώνας         16   20 – 23

Ωλενιακός                  16    19 – 26

——————————————

Διγενής Χαριάς          9    8 – 16

Δόξα Ελαιώνα            6     7 – 35

* Έναν αγώνα λιγότερο, ΑΕΚ Π. – Διγενής (ορίστηκε για την Τετάρτη 31/1)

Επόμενη αγωνιστική (14η)

Σ/Κ 27/1, 28/1

ΑΕΚ Π. – Χειμαδιό

Πρόοδος – Αργοναύτης

Βαρβάσαινα – Ωλενιακός

ΠΑΟΚ – Ερμής Πλ.

Αμπελώνας – Διγενής

Βρίνα – Δόξα Ελ.

 

2ος  όμιλος

Κένταυρος Σωστίου – Ολυμπιακός Μυρτιάς  Αναβλήθηκε

Α.Ο. Κάστρο – Ιφιτος Καλυβίων 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Θύελλα – Άφοβος  Βροχίτσας 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Η Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)

Εθνικός Γερακίου    27    39-19

Φίλιππος Ανδραβ.    27    31-12

Αετός Κέντρου        22    29-33

——————————————

Βάρδα 2015             22    17-11

Ολ. Μυρτιάς            20    22-14

Ίφιτος Καλυβ.          20    22-22

Άφοβος Βροχίτσας  18    25-18

Θύελλα Καρδ.         16    20-26

Αετός Αλποχ.          15    18-22

——————————————

Κάστρο                    11    20-33

Αίολος Πύργου        8   16-30

——————————————

Κέντ. Σωστίου          5     17-33

* Δεν υπολογίζεται ακόμα, Κένταυρος Σωστ. – Ολυμπ. Μυρτιάς (που ματαιώθηκε και αναμένεται τυπικά πλέον να κατακυρωθεί από την ΕΠΣΗ υπέρ του δεύτερου, λόγω που οι γηπεδούχοι παρατάχτηκαν με λιγότερους κι από 9 παίκτες που είναι το κατώτατο όριο για να ξεκινήσει ένας αγώνας)

* Ο Κέντ. Σωστίου έχει έναν μηδενισμό και μείον 3 βαθμούς (για τη διακοπή του αγώνα με τον Φίλιππο λόγω ρίψης αντικειμένου στον βοηθό)

* Ο Αίολος έχει έναν μηδενισμό (για την ματαίωση του αγώνα με τη Βάρδα 2015 λόγω μη σύννομης παρουσίας γιατρού αγώνα)

Επόμενη αγωνιστική (14η)

Σ/Κ 27/1, 28/1

Φίλιππος – Θύελλα Καρδ.

Ίφιτος Καλ. – Άφοβος Βροχ.

Αετός Αλπ. – Αετός Κέντρ.

Γεράκι – Κάστρο

Ολ. Μυρτιάς – Βάρδα 2015

Αίολος – Σώστι

 

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  COUNTERPAIN

Απόλλων Σμίλα – Άρης Δήμητρας 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Αμαλιάδα 2008 – Άρης Στρεφίου 0-4 (ΤΕΛΙΚΟ)

Αγ. Γεώργιος- Αλφειονίδα 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Άρης Λανθίου – Πρίγκιπες Λεχαινών 7-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Αναγέννηση – Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου 7-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Η Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)

Άρης Λανθίου           34     47-10

Αναγέν. Μακρισίων  27    37-15

Άρης Δήμητρας         25     23-11

Άρης Στρεφίου          20    16-7

Αγ. Γεώργιος             16     17-16

Αλφειονίδα                15    19-29

Αμαλιάδα 2008         14    21-23

Πρίγκιπες Λεχ.          14    23-31

Θρίαμβος Π.              8    22-24

Αγ. Δημήτριος           5     9-36

Απόλλων Σμίλα         1     11-43

* Ο Θρίαμβος έχει μείον 2 βαθμούς από την περυσινή περίοδο

* Ο Απόλλων Σμίλα έχει έναν μηδενισμό και μείον 3 βαθμούς λόγω μη καθόδου σε αγώνα

* Ρεπό για τον β’ γύρο έχουν κάνει: Αγ. Δημήτριος, Θρίαμ

Επόμενη αγωνιστική (14η)

Κυριακή 28/1

Άρης Στρεφ. – Απόλλων Σμ.

Αλφειονίδα – Άρης Δήμ.

Πρίγκιπες Λεχ.- Άγ. Γεώργιος

Άρης Λανθ. – Αναγέννηση Μακρ.

Αγ. Δημήτριος – Θρίαμβος Π.

Ρεπό: Αμαλιάδα 2008