Ηλειακός Βαρθολομιού – ΑΠΟ Κουρτεσίου 3-1: Νοιώθει πιο άνετα πλέον!

Δεύτερη σερί νίκη για τον Ηλειακό Βαρθολομιού που κέρδισε χθες στην έδρα του τον ΑΠΟ Κουρτεσίου με 3-1 και απομακρύνθηκε 5 βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη. Ο Ραυτόπουλος έβαλε μπροστά στο σκορ τους νεοφώτιστους με σουτ στο 20’ και οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να φέρουν το ματς στα ίσια στο 25’ όταν κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Χατζηγιάννη όμως ο Βύτανος νίκησε από τα 11 βήματα τον Κουρκουμέλη. Ο Ηλειακός στο 41’ με σουτ του Ράλλη μέσα από την περιοχή έφτασε στο 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου και στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 61’ ο ΑΠΟΚ μείωσε με τον Α. Κόσκορη σε 2-1. Πέντε λεπτά αργότερα όμως ο Ράλλης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το τελικό 3-1 αφού στα εναπομείναντα λεπτά οι δυο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι, οι μεν γηπεδούχοι με τον Αντωνάτο και το δε  Κουρτέσι με τον Α. Κόσκορη.

ΗΛΕΙΑΚΟΣ: Βύτανος, Ράπτης, Μαργαρώνης Σ. (80’ Μαργαρώνης Α.), Χατζηγιάννης, Μπελεκούκιας, Πανόπουλος, Τσιράκης (46’ Λόξας), Κουλούρης, Ραυτόπουλος, (70’ Αντωνάτος), Τσουκαλάς Π., Ράλλης

ΑΠΟΚ: Σκλαβενίτης, Φιλιππακόπουλος, Σωτηρόπουλος (46’ Μητρόπουλος), Καπώνης Α. Α., Διαμαντόπουλος, Καπώνης Σ. Α. (46’ Τσιχλιάς), Κωστόπουλος, Κυριαζής (77’ λ.τρ. Κόσκορης Ζ.,Κουρκουμέλης, Καπώνης Κ., Κόσκορης Α.