Κύπελλο Ελλάδας Μπάσκετ: Με ΓΑΣ Χαλκηδόνας ή ΑΣ Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου ο Κόροιβος ΙΕΚ ΣΜΑΡΝΑΚΗ

Πέρα από την κλήρωση του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής μπάσκετ, χθες είχαμε και την κλήρωση του κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Κόροιβος ΙΕΚ ΣΜΑΡΝΑΚΗ μπαίνει στον θεσμό την 2η Αγωνιστική της Α’ Φάσης (Τετάρτη 19/09/2018) όπου θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού ΓΑΣ Χαλκηδόνας – ΑΣ Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου (αυτός ο αγώνας θα γίνει την Κυριακή 16/09/2018). Αν προκριθεί θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού 29 (ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 που είναι το ζευγάρι ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ή ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ  –  ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ).

Αναλυτικά η κλήρωση: 

Α’ Φάση – Σωματεία Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 
1η Αγωνιστική – Κυριακή 16/09/2018

1ος ΟΜΙΛΟΣ
01. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
02. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
03. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
04. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
05. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
06. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
07. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
08. ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ
09. ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
10. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
11. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ
12. ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ
13. ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
14. ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ – ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ.
15. ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
16. ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

Α’ Φάση – Σωματεία Α2 & Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 

Α’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Τετάρτη 19/09/2018
17. ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 – ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ
18. ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ
19. ΝΙΚΗΤΗΣ Α16 – ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
20. ΝΙΚΗΤΗΣ Α6 – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
21. ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ
22. ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.
23. ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
24. ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 – ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
25. ΝΙΚΗΤΗΣ Α8 – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
26. ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
27. ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
28. ΝΙΚΗΤΗΣ Α9 – ΗΡΑΚΛΗΣ 2017

  1. ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
    30. ΝΙΚΗΤΗΣ Α2 – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
    31. ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
    32. ΝΙΚΗΤΗΣ A11 – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

    Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Σάββατο 22 ή Κυριακή 23/09/2018
    33. ΝΙΚΗΤΗΣ Α26 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α23
    34. ΝΙΚΗΤΗΣ Α31 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α32
    35. ΝΙΚΗΤΗΣ Α24 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α20
    36. ΝΙΚΗΤΗΣ Α19 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α22
    37. ΝΙΚΗΤΗΣ Α27 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α18
    38. ΝΙΚΗΤΗΣ Α25 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α30
    39. ΝΙΚΗΤΗΣ Α17 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α28
    40. ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α29

    Α’ Φάση – 4η Αγωνιστική – Τετάρτη 26/09/2018
    41. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α37
    42. ΝΙΚΗΤΗΣ Α38 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α36
    43. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α34
    44. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α35

    Α’ Φάση – 5η Αγωνιστική – Σάββατο 29/09/2018
    45. ΝΙΚΗΤΗΣ Α41 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α44
    46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α42 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α43

    Β’ Φάση – Σωματεία Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών + Σωματεία Α’ Φάσης 
    B’ Φάση – Τετάρτη 03/10/2018
    47. ΡΕΘΥΜΝΟ – ΓΣ ΚΥΜΗΣ
    48. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
    49. ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
    50. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΡΗΣ
    51. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ
    52. ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ – ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ
    53. ΠΑΟΚ 2004 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
    54. ΝΙΚΗΤΗΣ Α45 – ΑΕΚ ΝΕΑ 2014

    Γ’ Φάση – Προημιτελικοί Αγώνες 
    Σάββατο 3 ή Κυριακή 4/11/2018
    55. ΝΙΚΗΤΗΣ Α47 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α51
    56. ΝΙΚΗΤΗΣ Α53 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α54
    57. ΝΙΚΗΤΗΣ Α50 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α49
    58. ΝΙΚΗΤΗΣ Α48 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α52

    Δ’ Φάση – Ημιτελικοί Αγώνες
    Τετάρτη 13/02/2019
    59. –
    60. –

    Ε’ Φάση – Τελικός – Κυριακή 17/02/2019 
    61. Νικητής Α59 – Νικητής Α60