Κύπελλο Ηλείας – Α’ Φάση: ΑΠΟ Κουρτεσίου – Ηλειακός Λεχαινών 1-1: Η «μπίλια» στη μέση!

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν στο εναρκτήριο παιχνίδι της σεζόν ΑΠΟΚ και Ηλειακός με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1 στο ντέρμπι του 9ου ομίλου του κυπέλλου Ηλείας. Το πρώτο ημίχρονο στο γήπεδο της Ν. Μανολάδας όπου διεξήχθη το ματς ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα και στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 65’ με τον Κοντάνα. Το Κουρτέσι έφερε το ματς στα ίσια με τον Α. Κωστόπουλο στο 81’, με το 1-1 να παραμένει μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Οι συνθέσεις

ΑΠΟΚ: Ψυχογιός, Σωτηρόπουλος Γ., Σωτηρόπουλος Ι. (76’ Κουργιαλάς), Δημητρουλόπουλος, Κωστόπουλος Π., Λυκουργιώτης, Κωστόπουλος Α., Κόστα, Καπώνης Κ., Καπώνης Α. (68’ Χριστόπουλος), Κουρλός (69’ Φιλιππακόπουλος)

ΗΛΕΙΑΚΟΣ: Φλίγκος, Σταματόπουλος, Χριστοφοράτος, Κράγκαρης Ι., Παπαχριστόπουλος, Κουρής, Κόστα, Τριτάρης, Κοντάνας (74’ Κράγκαρης Θ.), Παναγόπουλος, Μαρινόπουλος