Μπάσκετ

Μεγάλο διπλό για τον Α.Σ.Σ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ στον ΚΡΟΝΟ 52-59

Τεράστια σε σημασία νίκη για τον Α.Σ.Σ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ στην δύσκολη έδρα του ΚΡΟΝΟΥ που συγκαταλέγεται καλύτερες ομάδες της κατηγορίας.

Με αμυντική προσήλωση επέβαλε το ρυθμό της από την αρχή του παιχνιδιού .Στο ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ με 26-39 .

Ένα κακό δίλεπτο στην Τρίτη περίοδο έδωσε το δικαίωμα στον ΚΡΟΝΟ να ισοφαρίσει 42-42 αλλά γρήγορα βρήκε τις λύσεις κ προηγήθηκε 43-51 . Στο τελευταίο δεκάλεπτο η διαφορά έφθασε στους 12 πόντους με το τελικό 52-59 να έρχεται χωρίς προβλήματα .

Επόμενο παιχνίδι την Κυριακή στις 13:30 με τον ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΚΟ .

Δεκάλεπτα: 14-14, 26-39,43-51,52-59.

ΚΡΟΝΟΣ ( Παστός): Σταθόπουλος, Ηλιόπουλος, Θεοδωρόπουλος 12(2), Στεφανίδης 10, Μαργέλλος 5, Τζιούβελης 9(1), Ζαννίδης 5(1),Τσαγκρώνης 8, Τερζης 2, Φραγκούλης 1.

Α.Σ.Σ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ( Κιούφης): Λαμπρόπουλος ,Παπαγιάννης 12, Θεοδωρόπουλος 7(1),Καλλιώρας , Κιούφης 13(2), Δασκαλόπουλος, Αντωνόπουλος , Μαντούβαλος, Πίκιος 7(1),Αγραπιδάκης , Λυμπέρης 20.