Ν. Κόροιβος Κατσαρού – Δόξα Ν. Μανωλάδας 0-6: Περίπατος για τους «Μαυραετούς!»

Με εμφατικό τρόπο επέστρεψε στις νίκες η Δόξα Ν. Μανωλάδας που χθες στο Κατσαρού συνέτριψε με 6-0 τον ουραγό Νέο Κόροιβο και συνεχίζει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας, ο Κουλούρης έβαλε μπροστά στο σκορ τους Μαυραετούς και τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Παναγόπουλος διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Στο 42’ και πάλι ο Κουλούρης έγραψε το 0-3 που ήταν σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 56’ ο Μηλαδόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4, για να έρθει στο 60’ ο Βασιλόπουλος να διαμορφώσει το 0-5. Το κερασάκι στην τούρτα για την Δόξα έβαλε στο 80’ ο Τσιρίκος για το τελικό 0-6.

ΚΑΤΣΑΡΟΥ: Πλατής, Νταρζάνος, Γιαννόπουλος, Σπηλιωτόπουλος, Τόλιας, Σπηλιόπουλος, Ψάρρης, Βλασσόπουλος, Ηλιόπουλος, Γαλανόπουλος, Νικολακόπουλος

ΔΟΞΑ: Κανελλόπουλος, Δημητρόπουλος (46’ Σάμαρης), Μπλετσάκης, Πυρρής (65’ Φωτόπουλος), Κάτσενος, Τσιρίκος, Κολούρης (60’ Σαπουντζάκης), Παπαδάτος, Καλογερόπουλος, Παναγόπουλος (46’ Μηλαδόπουλος), Βασιλόπουλος