Ν. Κόροιβος Κατσαρού – Αίας Γαστούνης 0-5: Με «περίπατo» στην κορυφή!

Σαρωτικός  ήταν χθες το απόγευμα στο γήπεδο Κατσαρού ο ιστορικός Αίας Γαστούνης, κερδίζοντας με το εντυπωσιακό 5 – 0 τον «νεοφώτιστο» Μ. Κόροιβο Κατσαρού! Μια νικη που σε συνδυασμό με τη νέα ήττα της Δόξας Ν. Μανωλάδας στα Σαβάλια, τον έφερε μόνο πρώτο στην κορυφή της βαθμολογίας της Α1, ύστερα από πάρα πολλά χρόνια, φιλοδοξώντας να μείνει εκεί έως το φινάλε του πρωταθλήματος! Το ματς δεν αντέχει σε κριτική, και ήταν από το ξεκίνημά του μονόλογος των νικητών! Απλά μόνο το γκολ άργησε λίγο να έρθει, καθώς στο 32΄ο πρώτος σκόρερ της Α1 Καράμπελας,  με δυνατό σουτ έγραψε το 0 – 1! Τρία λεπτά αργότερα ο Παπαχριστόπουλος με κεφαλιά σε κόρνερ του Μπουρούκη, ανέβασε το σκορ στο 0 – 2, για να έρθει  ακριβώς στο 45΄ο Γ. Σταθάτος  με ωραία προσπάθεια να γράψει το 0 – 3, που ήταν και σκορ , α΄ ημιχρόνου! Στην επανάληψη ο ρυθμός του Αίαντα συνεχίστηκε, και στο 56΄ο Μπουρούκης ανέβασε το σκορ στο 0 – 4! Ο ίδιος παίκτης στο 70΄, διαμόρφωσε το τελικό 0 – 5, και έκτοτε το ματς ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα!

ΚΟΡΟΙΒΟΣ: Πανόπουλος, Νικολακόπουλος, Γαλάνης(46΄Τσάμης), Σπηλιωτόπουλος Ι. ,  Τόλλιας, Ψάρρης, Μαρνέρας, Αλεξόπουλος(46΄Μπουτσικάκης), Γαλανόπουλος, Τζανέτος(69΄Βλασσόπουλος), Α. Σπηλιωτόπουλο(71΄Γιαννόπουλος).

ΑΙΑΣ: Κουρλός(46΄Λούρμπας), Γκίμης , Χατζηαράπης, Παπαχριστόπουλος(50΄ Χριστοφοράτος), Αρβανίτης, Τσακοπιάκος, Σταθάτος, Δούλος(48΄Μπατζακόπουλος) , Μπουρούκης , Καράμπελας(70΄Γιαννακόπουλος), Βράπι.