Ναύπλιο 2017 – Ολυμπιακός Ζαχάρως 2-0: «Λύγισε» με γκολ σε αρχή και φινάλε!

Ο Ολυμπιακός Ζαχάρως έκανε παλικαρίσια εμφάνιση χθες στο Ναύπλιο κόντρα στον πρωτοπόρο ωστόσο με ένα γκολ στην αρχή και άλλο ένα στο φινάλε, γνώρισε την ήττα με 2-0 και παρέμεινε στην τελευταία θέση του 7ου ομίλου. Παρ’ όλα αυτά τα πράγματα μπορεί να είχαν εξελιχθεί διαφορετικά για την ομάδα του Ντ. Παναγιωτακόπουλου αν το δοκάρι δεν είχε στερήσει στον Ρούμπο την ισοφάριση στο 69’, με το σκορ στο 1-0.

Ο αγώνας

Μόλις στο 5’ ο Καζάκος με γυριστό σουτ έβαλε μπροστά στο σκορ με 1-0 την ομάδα του Αλ. Μαντζούνη, με τον Κανάνι να απειλεί με ισοφάριση στο 15’ όμως το σουτ που επιχείρησε δε βρήκε στόχο. Στο 20’ και πάλι ο Κανάνι δε πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα και στο 21’ ο Καζάκος σούταρε άουτ. Στο 23’ ο Βλάχος σταμάτησε τον Ρούμπο και ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου μέρους ο σκόρερ του Ναυπλίου αφού πέρασε και τον Καπετανάκη σούταρε αλλά οι αμυνόμενοι απομάκρυναν προ της γραμμής.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 57’ ο Καπετανάκης μπλόκαρε το φάουλ του Κάπλατζη και στο 69’ η Ζαχάρω άγγιξε την ισοφάριση όταν μετά τη σέντρα του Σκοζάι, το σουτ του Ρούμπου σταμάτησε στο δοκάρι. Στο 75΄και το 79’ τα σουτ των Καζάκου και Καλλιμάνη αντίστοιχα πέρασαν έξω και στο 92’ οι γηπεδούχοι σφράγισαν τη νίκη, με τον Καλλιμάνη να αξιοποιεί σέντρα του Κάπλατζη και γράφει το τελικό 2-0.

Οι συνθέσεις

ΝΑΥΠΛΙΟ 2017: Βλάχος, Διαμαντής, Μπούκουρης, Παναγόπουλος, Μακαρατζής (65’ Λαθύρης), Τριανταφύλλου (60’ Μουσταφά), Κίτος, Καπλατζής Π., Καζάκος (81’ Μπεντούλης), Καλλιμάνης, Κοτσοβός (75’ Λέρμας).

ΖΑΧΑΡΩ: Καπετανάκης, Γκούσκος, Καπλάνης, Τσίτσος, Κατελούζος, Καλατζής, Κανάνι (65’ Πλαστουργός), Παπαδόπουλος, Ρούμπος, Παναγόπουλος, Σκοζάι.