Ολυμπιακός Σαβαλίων – Δόξα Ν. Μανωλάδας 2-1: Την «γκρέμισε» από την πρώτη θέση!

Τεράστια νίκη του Ολυμπιακού Σαβαλίων χθες στην έδρα του επί της Δόξας Νέας Μανωλάδας με 2-1 αποτέλεσμα που έφερε τους ερυθρόλευκους μια ανάσα από την τετράδα ενώ έριξε τους Μαυραετούς για πρώτη φορά φέτος από την κορυφή της Α1, στην οποία πλέον στρογγυλοκάθισε ο Αίας. Ο Αβραμόπουλος με κοντινό στο 16’ έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους με 1-0 όμως η ομάδα του Γιώργου Λαγού έφερε το ματς στα ίσια στο 42’ όταν ο Παπαδάτος βρήκε τον Παναγόπουλο και αυτός έγραψε το 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50’ ο Ολυμπιακός πήρε εκ νέου το προβάδισμα με πλασέ του Ρούνη έπειτα από προσπάθεια του Σταυρούλια για το 2-1 που έμεινε ως τη λήξη αφού στο 55’ ο Κουτσαβίτης – στο ντεμπούτο του με τα ερυθρόλευκα- μπλόκαρε το πλασέ του Μπουρλάκη. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Παναγόπουλου με απευθείας κόκκινη στο 80’ για αντιαθλητικό χτύπημα πάνω στον Κολτσίδα

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κουτσαβίτης, Μπουγονικολός (90’ Κάσσας), Τσακοπιάκος (82’ Παρασκευόπουλος), Μ. Μαρκόπουλος, Χοτζάι, Λ. Μαρκόπουλος, Μπράβος (75’ Γιαννακόπουλος), Αβραμόπουλος, Σταυρούλιας, Αντωνόπουλος, Ρούνης (60’ Κολτσίδας).

ΔΟΞΑ: Κανελλόπουλος, Καλογερόπουλος, Μπλετσάκης (32’ Δημητρόπουλος), Ιωάννου, Πυρρής, Τσιρίκος (46’ Λιούρης), Πολίτης, Παναγόπουλος, Κουλούρης, Μπουρλάκης (58’ Γεωργόπουλος), Παπαδάτος.