Χωρίς κατηγορία

OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΟΛΑΔΑΣ 5-0: Ξεπέρασε την πεντάρα με… πεντάρα!

Aντίδραση έβγαλε μετά την βάρια ήττα με 5-1 από τη Νίκη Τραγανού ο Ολυμπιακός Σαβαλίων ο οποίος πετυχαίνοντας ισάριθμα τέρματα εις βάρος της Προοδευτικής αλλά χωρίς να δεχτεί γκολ, επέστρεψε στα τρίποντα και συνεχίζει εντός τετράδας. Ο Μπογονικός στο 30’ έκανε το 1-0 για τους ερυθρόλευκους που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55’ ο Χοτζάι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έγραψε το 2-0 και στο 65’ ο Κ. Τσακοπιάκος έκανε τρία τα τέρματα των γηπεδούχων. Στο 75’ ο Καράμπελας έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του σημειώνοντας το 4-0 ενώ το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 85’ ο Κολτσίδας.

Οι συνθέσεις

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κόλλιας, Σαββανίδης, Χοτζάι, Ν. Μπουγονικολός(70’ Θ. Τσακοπιάκος), Κ. Τσακοπιάκος(70’ Κάσσας), Μ. Μαρκόπουλος, Χ. Μαρκόπουλος, Σταυρούλιας, Κολτσίδας, Λαμπρόπουλος(60’ Καράμπελας – 85’ λ.τ. Κουμουκέλης), Καλουτάς

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Κατσιμιτσίρης, Πατσούρας(75’ Πέρδικας), Βασιλόπουλος(60’ Μητρόπουλος), Μούζος, Ορλόφ, Πρωινός, Π. Σάμαρης, Σαρανταυγάς, Κουρκουμέλης, Μιχαλόπουλος(80’ Φάμπιο), Νικολετάκης