Αχαϊα

Πάτρα: Θρίλερ σε ερασιτεχνικό ποδοσφαιρικό αγώνα – Γύρισε η γλώσσα ποδοσφαιριστή

Τρεις σοβαρούς τραυματισμούς είχαμε πριν λήξει το Α’ ημίχρονο (15΄) στο παιχνίδι Ίκαρος Πετρωτού-Αστέρας Τσουκαλεΐκων και ενώ το σκορ ήταν 0-0.

Ο Ανδρέας Κότσα είχε μια δυνατή σύγκρουση με τον συμπαίκτη του Ανδρέα Τσαλαμιδά  και του γύρισε η γλώσσα. Μετά την σωτήρια επέμβαση της γιατρού του αγώνα (Τζιμλίκου Ιωάννα) μετεφέρθησαν στο νοσοκομείο.

Μετά από λίγα λεπτά, βγήκε το πόδι του παίκτη του Ίκαρου, κρεμόταν στην κυριολεξία, (πιθανόν σπάσιμο ) Κουτρόπουλου Παναγιώτη.

To ματς διεκόπη από τον ρέφερι της αναμέτρησης, για ψυχολογικούς λόγους, μετά από αυτά τα δύο συμβάντα. Οι παίκτες των δύο ομάδων ζήτησαν να μην συνεχιστεί, όπως ήταν λογικό επηρεασμένοι και συγκινημένοι, όπως και όλο το φίλαθλο κοινό.

Τα χειρότερα ξεπεράστηκαν χάρη στην παρουσία του γνωστού Πατρινού  γιατρού Διονύση Παπαλεξάτου, ο οποίος  βοήθησε να ξεπεράσει τον σοβαρό τραυματισμό ο παίχτης.