Πέλοπας Πελοπίου – Ξενοφών Κρεστένων 0-2: Με συνοπτικές διαδικασίες!

Με δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, ο Ξενοφών Κρεστένων επικράτησε με 2-0 του Πέλοπα στο Πελόπιο και συνεχίζει σταθερά στην τρίτη θέση της βαθμολογίας της Α1. Στο 15’ ο Μπατζάκας έβαλε μπροστά στο σκορ τους Νταμπλούχους Ηλείας και στο 30’ ο Μπακατσέλος διπλασίασε τα τέρματά των φιλοξενούμενων, «καθαρίζοντας» ουσιαστική την υπόθεση νίκη. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους αλλά τα πάντα είχαν κριθεί, με τον αγώνα να αποκτά διαδικαστικό χαρακτήρα.

ΠΕΛΟΠΙΟ: Αθανασόπουλος, Μπίρμπας, Ν. Χριστόπουλος, Σταϊκόπουλος, Καρβουνιάρης, Βουρλούμης, Μπακόπουλος, Κατσώλης, Γ. Χριστόπουλος, Τζάρος, Π. Κακόγιαννος (10΄λ.τρ. Ηλιόπουλος-.15΄λ.τρ. Μήλιος).

ΞΕΝΟΦΩΝ: Βυθούλκας, Γαλανόπουλος (70΄Θεοχαρόπουλος), Δημάκης, Αναμουρλίδης, Κολόκας, Μιλοσέσκι (63΄Π. Κουτσογιαννάκης), Π. Κωνσταντόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Μπατζάκας (67΄Θ. Κωνσταντόπουλος), Φερεκίδης, Μπακατσέλος.