To πρόγραμμα αγώνων της Α1 ΕΣΚΑ-Η

Έγινε την Τετάρτη στα γραφεία του τοπικού Συνδέσμου Διαιτητών Καλαθοσφαίρισης η κλήρωση του νέου πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑ-Η.

Το πρώτο τζάμπολ ορίστηκε για τις 7 Οκτωβρίου και το «κυρίως πιάτο» κάθε αγωνιστικής θα σερβίρεται όπως κάθε χρόνο τις Δευτέρες (μοναδική εξαίρεση τα παιχνίδια των νησιώτικων ομάδων που θα διεξάγονται τα Σαββατοκύριακα).

Αναλυτικά η κλήρωση:

1η Αγωνιστική
Ληξούρι-Απολλωνιάδα
Κεφαλονιά-Αραχωβίτικα/Ακταίο
Ολυμπιάδα-Προμηθέας 2014
Αίολος Αγυιάς-Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ
Παναχαϊκή-Ολυμπιονίκης
Αγυιά-ΕΑ Παραλίας
Α.Ο. Δύμης ΄07-ΑΓΕ Ζακύνθου

2η Αγωνιστική
ΑΓΕ Ζακύνθου-Αγυιά
ΕΑ Παραλίας-Παναχαϊκή
Ολυμπιονίκης-Αίολος Αγυιάς
Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ-Ολυμπιάδα
Προμηθέας 2014-Κεφαλονιά
Αραχωβίτικα/Ακταίο-Ληξούρι
Απολλωνιάδα-Α.Ο. Δύμης ΄07

3η Αγωνιστική
Ληξούρι-Προμηθέας 2014
Κεφαλονιά-Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ
Ολυμπιάδα-Ολυμπιονίκης
Αίολος Αγυιάς-ΕΑ Παραλίας
Παναχαϊκή-ΑΓΕ Ζακύνθου
Αγυιά-Α.Ο. Δύμης ΄07
Απολλωνιάδα-Αραχωβίτικα/Ακταίο

4η Αγωνιστική
Αγυιά-Απολλωνιάδα
Α.Ο. Δύμης ΄07-Παναχαϊκή
ΑΓΕ Ζακύνθου-Αίολος Αγυιάς
ΕΑ Παραλίας-Ολυμπιάδα
Ολυμπιονίκης-Κεφαλονιά
Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ-Ληξούρι
Προμηθέας 2014-Αραχωβίτικα/Ακταίο

5η Αγωνιστική
Ληξούρι-Ολυμπιονίκης
Κεφαλονιά-ΕΑ Παραλίας
Ολυμπιάδα-ΑΓΕ Ζακύνθου
Αίολος Αγυιάς-Α.Ο. Δύμης ΄07
Παναχαϊκή-Αγυιά
Αραχωβίτικα/Ακταίο-Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ
Απολλωνιάδα-Προμηθέας 2014

6η Αγωνιστική
Παναχαϊκή-Απολλωνιάδα
Αγυιά-Αίολος Αγυιάς
Α.Ο. Δύμης ΄07-Ολυμπιάδα
ΑΓΕ Ζακύνθου-Κεφαλονιά
ΕΑ Παραλίας-Ληξούρι
Ολυμπιονίκης-Αραχωβίτικα/Ακταίο
Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ-Προμηθέας 2014

7η Αγωνιστική
Ληξούρι-ΑΓΕ Ζακύνθου
Κεφαλονιά-Α.Ο. Δύμης ΄07
Ολυμπιάδα-Αγυιά
Αίολος Αγυιάς-Παναχαϊκή
Προμηθέας 2014-Ολυμπιονίκης
Αραχωβίτικα/Ακταίο-ΕΑ Παραλίας
Απολλωνιάδα-Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ

8η Αγωνιστική
Αίολος Αγυιάς-Απολλωνιάδα
Παναχαϊκή-Ολυμπιάδα
Αγυιά-Κεφαλονιά
Α.Ο. Δύμης ΄07-Ληξούρι
ΑΓΕ Ζακύνθου-Αραχωβίτικα/Ακταίο
ΕΑ Παραλίας-Προμηθέας 2014
Ολυμπιονίκης-Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ

9η Αγωνιστική
Ληξούρι-Αγυιά
Κεφαλονιά-Παναχαϊκή
Ολυμπιάδα-Αίολος Αγυιάς
Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ-ΕΑ Παραλίας
Προμηθέας 2014-ΑΓΕ Ζακύνθου
Αραχωβίτικα/Ακταίο-Α.Ο. Δύμης ΄07
Απολλωνιάδα-Ολυμπιονίκης

10η Αγωνιστική
Ολυμπιάδα-Απολλωνιάδα
Αίολος Αγυιάς-Κεφαλονιά
Παναχαϊκή-Ληξούρι
Αγυιά-Αραχωβίτικα/Ακταίο
Α.Ο. Δύμης ΄07-Προμηθέας 2014
ΑΓΕ Ζακύνθου-Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ
ΕΑ Παραλίας-Ολυμπιονίκης

11η Αγωνιστική
Ληξούρι-Αίολος Αγυιάς
Κεφαλονιά-Ολυμπιάδα
Ολυμπιονίκης-ΑΓΕ Ζακύνθου
Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ-Α.Ο. Δύμης ΄07
Προμηθέας 2014-Αγυιά
Αραχωβίτικα/Ακταίο-Παναχαϊκή
Απολλωνιάδα-ΕΑ Παραλίας

12η Αγωνιστική
Κεφαλονιά-Απολλωνιάδα
Ολυμπιάδα-Ληξούρι
Αίολος Αγυιάς-Αραχωβίτικα/Ακταίο
Παναχαϊκή-Προμηθέας 2014
Αγυιά-Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ
Α.Ο. Δύμης ΄07-Ολυμπιονίκης
ΑΓΕ Ζακύνθου-ΕΑ Παραλίας

13η Αγωνιστική
Ληξούρι-Κεφαλονιά
ΕΑ Παραλίας-Α.Ο. Δύμης ΄07
Ολυμπιονίκης-Αγυιά
Νέοι Εσπερου ΑΟΠΑ-Παναχαϊκή
Προμηθέας 2014-Αίολος Αγυιάς
Αραχωβίτικα/Ακταίο-Ολυμπιάδα
Απολλωνιάδα-ΑΓΕ Ζακύνθου