ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΟΛΑΔΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ 2-0: Συνέχισε νικηφόρα!

Με σκορ 2-0 ξεπέρασε το εμπόδιο της Θύελλας Πύργου η Προοδευτική Μανολάδας και συνεχίζει να βρίσκεται αρκετά ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα ούσα στην 7η θέση. Στα καθαρά αγωνιστικά, ο Νικολετάκης έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 25’, με το 1-0 να είναι σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 70’ ο Μιχαλόπουλος διαμόρφωσε το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα αφού στις ευκαιρίες που είχαν οι φιλοξενούμενοι με Νεοφώτιστο και Μπίρμπα δεν κατάφεραν να σκοράρουν και να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο από το ματς.

Οι συνθέσεις

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Χρ. Σάμαρης, Μητρόπουλος(80’ Πατσούρας), Κατσιμιτσίρης, Μούζος, Ελ. Σάμαρης, Πρωινός(50’ Βασιλόπουλος), Π. Σάμαρης, Σαρανταυγάς, Κουρκουμέλης, Μιχαλόπουλος(85’ Φάμπιο), Νικολετάκης

ΘΥΕΛΛΑ: Κατελούζος, Νεοφώτιστος, Μπλάθρας, Μπίρμπας, Κατσίκης, Τζουβάνης, Διαμαντάκος(70’ Σούφης), Κουβελιώτης(60’ Καρακίτσος), Κοζοκάρου, Καράμπελας, Νικολόπουλος(75’ Γρηγορόπουλος)