Το πρόγραμμα της Α2 βόλεϊ Ανδρών 2018-19 – Με ΕΑ Πατρών στην Αμαλιάδα ξεκινά ο Κόροιβος

Μέσα στην Αμαλιάδα ξεκινάει ο Κόροιβος τις υποχρεώσεις του για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής βόλεϊ, με τους Ηλείους να υποδέχονται (3-4 Νοεμβρίου) την ΕΑ Πατρών.

Την 2η αγωνιστική ο Κόροιβος παίζει στην Σάμο με την τοπική ομάδα Κέρκης, ενώ την 3η αγωνιστική φιλοξενεί την Δραπετσώνα.

Αναλυτικά η κλήρωση του Κόροιβου :

 

Α2 Ανδρών – Α’ όμιλος – 2ος υποόμιλος

 

1η Αγωνιστική (3-4 Νοεμβρίου)

Παναχαϊκή Πετοσφαίριση – Κέρκης Σάμου

Κόροιβος Αμαλιάδας – ΕΑ Πατρών

Νέοι Βύρωνος – Απόλλων Αθηνών

Δραπετσώνα – ΑΕ Αρμενίων

 

2η Αγωνιστική (10-11 Νοεμβρίου)

Δραπετσώνα – Παναχαϊκή Πετοσφαίριση

Κέρκης Σάμου – Κόροιβος Αμαλιάδας

ΕΑ Πατρών – Νέοι Βύρωνος

ΑΕ Αρμενίων – Απόλλων Αθηνών

 

3η Αγωνιστική (17-18 Νοεμβρίου)

Κόροιβος Αμαλιάδας – Δραπετσώνα

Νέοι Βύρωνος – Κέρκης Σάμου

Απόλλων Αθηνών – ΕΑ Πατρών

Παναχαϊκή Πετοσφαίριση – ΑΕ Αρμενίων

 

4η Αγωνιστική (24-25 Νοεμβρίου)

Δραπετσώνα – Νέοι Βύρωνος

Παναχαϊκή Πετοσφαίριση – Κόροιβος Αμαλιάδας

Κέρκης Σάμου – Απόλλων Αθηνών

ΑΕ Αρμενίων – ΕΑ Πατρών

 

5η Αγωνιστική (1-2 Δεκεμβρίου)

Απόλλων Αθηνών – Δραπετσώνα

Νέοι Βύρωνος – Παναχαϊκή Πετοσφαίριση

ΕΑ Πατρών – Κέρκης Σάμου

Κόροιβος Αμαλιάδας – ΑΕ Αρμενίων

 

6η Αγωνιστική (8-9 Δεκεμβρίου)

Δραπετσώνα – ΕΑ Πατρών

Παναχαϊκή Πετοσφαίριση – Απόλλων Αθηνών

Κόροιβος Αμαλιάδας – Νέοι Βύρωνος

ΑΕ Αρμενίων – Κέρκης Σάμου

 

7η Αγωνιστική (15-16 Δεκεμβρίου)

Κέρκης Σάμου – Δραπετσώνα

ΕΑ Πατρών – Παναχαϊκή Πετοσφαίριση

Απόλλων Αθηνών – Κόροιβος Αμαλιάδας

Νέοι Βύρωνος – ΑΕ Αρμενίων

 

8η Αγωνιστική (22-23 Δεκεμβρίου)

Κέρκης Σάμου – Παναχαϊκή Πετοσφαίριση

ΕΑ Πατρών – Κόροιβος Αμαλιάδας

Απόλλων Αθηνών – Νέοι Βύρωνος

ΑΕ Αρμενίων – Δραπετσώνα

 

9η Αγωνιστική (12-13 Ιανουαρίου)

Παναχαϊκή Πετοσφαίριση – Δραπετσώνα

Κόροιβος Αμαλιάδας – Κέρκης Σάμου

Νέοι Βύρωνος – ΕΑ Πατρών

Απόλλων Αθηνών – ΑΕ Αρμενίων

 

10η Αγωνιστική (19-20 Ιανουαρίου)

Δραπετσώνα – Κόροιβος Αμαλιάδας

Κέρκης Σάμου – Νέοι Βύρωνος

ΕΑ Πατρών – Απόλλων Αθηνών

ΑΕ Αρμενίων – Παναχαϊκή Πετοσφαίριση

 

11η Αγωνιστική (26-27 Ιανουαρίου)

Νέοι Βύρωνος – Δραπετσώνα

Κόροιβος Αμαλιάδας – Παναχαϊκή Πετοσφαίριση

Απόλλων Αθηνών – Κέρκης Σάμου

ΕΑ Πατρών – ΑΕ Αρμενίων

 

12η Αγωνιστική (2-3 Φεβρουαρίου)

 

Δραπετσώνα – Απόλλων Αθηνών

Παναχαϊκή Πετοσφαίριση – Νέοι Βύρωνος

Κέρκης Σάμου – ΕΑ Πατρών

ΑΕ Αρμενίων – Κόροιβος Αμαλιάδας

 

13η Αγωνιστική (9-10 Φεβρουαρίου)

ΕΑ Πατρών – Δραπετσώνα

Απόλλων Αθηνών – Παναχαϊκή Πετοσφαίριση

Νέοι Βύρωνος – Κόροιβος Αμαλιάδας

Κέρκης Σάμου – ΑΕ Αρμενίων

 

14η Αγωνιστική (16-17 Φεβρουαρίου)

Δραπετσώνα – Κέρκης Σάμου

Παναχαϊκή Πετοσφαίριση – ΕΑ Πατρών

Κόροιβος Αμαλιάδας – Απόλλων Αθηνών

ΑΕ Αρμενίων – Νέοι Βύρωνος