Μεγάλες νίκες για Ολυμπιάδα – Αίαντα και Δάφνη!
- «Σκόνταψε»… ο Λευκός Αστέρας στην έδρα του!
Με τα ματς της 12ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο η Α2 κατηγορία, όπου η πρωτοπόρος Ολυμπιάδα Γουμέρου συνέχισε το εντυπωσιακό σερί στην έδρα της, ενώ αντίθετα ο έως χθες συγκάτοικός της , Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου, «σκόνταψε» στην έδρα του! Εντυπωσιακή νίκη με το εκπληκτικό 6 – 1, πήρε μέσα στο Κατσαρού ο ιστορικός και φιλόδοξος Αίας Γαστούνης , και μπήκε και πάλι σε τροχιά πλει – οφ ανόδου! Σπουδαία όμως νίκη πήρε και η Δάφνη Ανδραβίδας στο Νεοχώρι κόντρα στον τοπικό Αχιλλέα, ενώ από τα υπόλοιπα σκορ, ξεχωρίζει η πρώτη νίκη για φέτος του Ηλειακού Βαρθολομιού, καθώς και η νέα «γκέλα» στην έδρα του, του Κένταυρου Μαγούλας!
Τα αποτελέσματα της A2 Sinner Café:
(12η αγωνιστική)
Σκουροχώρι – Πελόπιο 1-1
Ολυμπιάδα – Πηνειακός 5-1
Κόροιβος – Αίας 1-6
Ηλειακός Β. – Μυρσιναϊκός 1-0
Αχιλλέας – Δάφνη 1-3
Πέλοπας – Λέοντες 1-0
Κένταυρος – Απόλλων Ν.Φ. 1-1
Η Βαθμολογία (σε 12 αγώνες)
- Ολυμπιάδα 23-6 25
- Λ. Αστέρας Σκουρ. 23-8 23
- Δάφνη Ανδρ. 21-14 22
- Αίας Γαστ. 18-9 20
——————————————
- Κένταυρος Μαγ. 16-7 20
- Πέλοπας Πύργου 16-11 19
- Κόροιβος Κατσ. 19-22 17
- Απόλλων Ν.Φ. 25-22 15
- Αχιλλέας 17-25 14
- Πέλοπας Πελοπ. 16-23 14
- Λέοντες Αμαλ. 16-19 11
——————————————
- Πηνειακός 14-24 10
- Ηλ. Βαρθολομιού8-20 10
——————————————
- Μυρσιναϊκός 9-31 7
* Δεν έχει γίνει ακόμα ο αγώνας: Μυρσιναϊκός – Ολυμπιάδα (θα οριστεί σε νέα ημερομηνία)
* Έναν αγώνα λιγότερο και οι, Πηνειακός Αμ. – Αίας Γαστ. (θα συνεχιστεί από το 16′ στις 20/12)
* Η Ολυμπιάδα Γουμέρου έχει μείον 2 βαθμούς από την περυσινή περίοδο
Επόμενη Αγωνιστική (13η) – Τελευταία Α’ γύρου
Κυριακή 7 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ – 3.00
Ολυμπιάδα – Σκουροχώρι
Πελόπιο – Κόροιβος
Πηνειακός – Ηλειακός Β.
Αίας Γαστ.– Πέλοπας Πύργ.
Μυρσιναϊκός – Κένταυρος Μαγ.
Λέοντες – Αχιλλέας
Δάφνη – Απόλλων Ν.Φ.
Β’ ΗΛΕΙΑΣ – Ασφάλειες Αριστογείτων
Τα αποτελέσματα της (11ης αγωνιστικής )
1ος Όμιλος
Αμπελών – ΑΕΚ Π. 0-1
Ερμής – Ωλενιακός 1-1
Βρίνα – Χειμαδιό 3-2
Διγενής – Αργοναύτης 2-0
Βαρβάσαινα – Δόξα Ελ. 5-0
ΠΑΟΚ – Πρόοδος Αναβλήθηκε (και θα γίνει στις 23/12)
Η Βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
Κεραυνός Βρίνας 21 28 – 17
ΑΕΚ Πύργου 20 19 – 12
Κεραυνός Χειμαδιού 17 21 – 12
——————————————
Αργοναύτης 17 14 – 12
Ερμής Πλατ. 17 14 – 16
Πρόοδος Σαλμώνης 16 13 – 12
ΑΟ Αμπελώνας 16 19 – 18
ΠΑΟ Κακοβάτου 15 20 – 9
Ωλενιακός 15 18 – 20
——————————————
Ατρόμητος Βαρβάσ. 13 18 -24
Διγενής Χαριάς 8 7 – 15
——————————————
Δόξα Ελαιώνα 3 6 – 28
* Δεν έχουν γίνει ακόμα τα ματς, Βαρβάσαινα – Χειμαδιό (εκκρεμεί ο ορισμός νέας ημερομηνίας) και ΠΑΟΚ – Πρόοδος (Σάββατο 23/12)
Επόμενη αγωνιστική (12η) – Πρώτη Β’ γύρου
Σ/Κ 13, 14 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
ΠΑΟΚ – Δόξα Ελ.
Βαρβάσαινα – Αμπελών
Πρόοδος – Βρίνα
ΑΕΚ Π. – Διγενής
Χειμαδιό – Ερμής
Αργοναύτης – Ωλενιακός
2ος Όμιλος
Αίολος – Θύελλα Καρδ. 4-0
Μυρτιά – Φίλιππος 1-1
Κάστρο – Κέντρο 4-6
Βάρδα 2015 – Άφοβος Βρ. 1-0
Γεράκι – Ίφιτος Καλ. 2-2
Αετός Αλπ. – Σώστι 3-3
Η Βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
Εθνικός Γερακίου 24 30-13
Αετός Κέντρου 21 24-27
Βάρδα 2015 19 16-10
——————————————
Φίλιππος Ανδραβ. 18 24-10
Άφοβος Βροχίτσας 17 21-13
Ολ. Μυρτιάς 17 16-13
Αετός Αλποχ. 15 17-15
Ίφιτος Καλυβ. 14 19-22
Κάστρο 11 16-27
——————————————
Θύελλα Καρδ. 10 13-21
Κέντ. Σωστίου 8 15-23
——————————————
Αίολος Πύργου 5 12-26
* Έναν αγώνα λιγότερο, Σώστι – Φίλιππος (θα συνεχιστεί από το 18′ στις 20/12)
* Ο Αίολος έχει έναν μηδενισμό (για την ματαίωση του αγώνα με τη Βάρδα 2015 λόγω μη σύννομης παρουσίας γιατρού αγώνα)
Επόμενη αγωνιστική (12η) – Πρώτη Β’ γύρου
Σ/Κ 13, 14 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
Γεράκι – Σώστι
Αετός Αλπ. – Μυρτιά
Ίφιτος Καλ. – Αίολος
Φίλιππος – Βάρδα 2015
Θύελλα Καρδ. – Κάστρο
Άφοβος Βρ. – Αετός Κ.
Γ’ ΗΛΕΙΑΣ COUNTERPAIN
«Σκόνταψε»… ο Άρης Λανθίου!
Τα αποτελέσματα της (10ης αγωνιστικής )
Αγ. Γεώργιος – Θρίαμβος Π. 4-3
Αμαλιάδα 2008 – Άρης Λανθ. 3-3
Άρης Δημ. – Αγ. Δημήτριος 4-0
Αλφειονίδα – Αναγέννηση Μακρ. 1-7
Απόλλων Σμ. – Πρίγκιπες Λεχ. 4-6
Ρεπό: Άρης Στρεφ.
Η Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
Άρης Λανθίου 25 29-9
Αναγέν. Μακρισίων 23 27-11
Άρης Δήμητρας 18 19-9
Αλφειονίδα 15 16-20
Αμαλιάδα 2008 13 20-16
Άρης Στρεφίου 11 10-6
Πρίγκιπες Λεχ. 10 18-20
Αγ. Γεώργιος 9 9-14
Θρίαμβος Π. 7 22-23
Αγ. Δημήτριος 5 8-28
Απόλλων Σμίλα -2 9-31
* Ο Θρίαμβος έχει μείον 2 βαθμούς από την περυσινή περίοδο
* Ο Απόλλων Σμίλα έχει έναν μηδενισμό και μείον 3 βαθμούς λόγω μη καθόδου σε αγώνα
* Ρεπό για τον α’ γύρο δεν έχει κάνει: Αναγέννηση Μακρ.
* Έναν αγώνα λιγότερο, Άρης Δημ. – Άρης Στρέφ. (στις 20/12)
Επόμενη αγωνιστική (11η) – Τελευταία Α’ γύρου
Κυριακή 24/12
Αγ. Γεώργιος – Αμαλιάδα 2008
Άρης Λανθ. – Απόλλων Σμ.
Θρίαμβος Π. – Άρης Δημ.
Αγ. Δημήτριος – Άρης Στρεφ.
Πρίγκιπες Λεχ. – Αλφειονίδα
Ρεπό: Αναγέννηση Μακρ.