Ξενοφών Κρεστένων – ΑΠΟ Κουρτεσίου 5-0: Καρέ του… Πάρη!

Έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Πάρη Κωνσταντόπουλου που σημείωσε τέσσερα τέρματα, ο Ξενοφών Κρεστένων νίκησε εύκολα με 5-0 τον ΑΠΟ Κουρτεσίου το απόγευμα του περασμένου Σαββάτου στο Καλλίκωμο και επέστρεψε στα τρίποντα. Τον «χορό» τον γκολ πάντως άνοιξε ο Φερεκίδης όταν στο 10’ μετά από ασίστ του Θ. Κωνσταντόπουλου, έγραψε με κεφαλιά το 1-0. Στη συνέχεια, ανέλαβε δράση ο Πάρης Κωνσταντόπουλος ο οποίος στο 43’ σημείωσε το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Ο επιθετικός των Νταμπλούχων στην επανάληψη συνέχισε με το πόδι στο γκάζι και με άλλα τρία γκολ στο 61’, στο 78’ και στο 88’ πέτυχε και καρέ και διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

ΞΕΝΟΦΩΝ: Δασκαλόπουλος, Γαλανόπουλος, Δημάκης, Θ. Κωνσταντόπουλος (51΄Πετρόπουλος), Κολόκας, Μιλοσέσκι, Π. Κωνσταντόπουλος, Μπατζάκας, Θεοχαρόπουλος (60΄Χαραλαμπόπουλος), Φερεκίδης, Μπακατσέλος.

ΑΠΟΚ: Σκλαβενίτης, Φιλιππακόπουλος, Μητρόπουλος, Α. Καπώνης, Διαμαντόπουλος, Σωτηρόπουλος, Κωστόπουλος, Κυριαζής, Αντωνόπουλος (59΄Καραχάλιος), Κ. Καπώνης, Κόσκορης.