Ξενοφών Κρεστένων: Γράφουν ιστορία στην Κεφαλονιά οι Νταμπλούχοι Ηλείας!

Ιστορική είναι η σημερινή μέρα για τον Ξενοφώντα Κρεστένων, αφού οι Νταμπλούχοι Ηλείας στις 4 μ.μ. θα αντιμετωπίσουν στην Κεφαλονιά τον Παλληξουριακό και θα καταγράψουν την πρώτη συμμετοχή στην ιστορία τους στο Κύπελλο Ελλάδας.

Οι ερυθρόλευκοι θα μεταβούν στο Ληξούρι για να απολαύσουν την εμπειρία και γιατί όχι να ψάξουν και την πρόκριση στη β’ φάση αφού οι Κεφαλλονίτες είναι μια ομάδα στα μέτρα τους που ασφαλώς και δεν τρομάζει το έμπειρο συγκρότημα του Ντέγιαν Μιλοσέσκι.

Η αποστολή της ομάδας θα αναχωρήσει στις 8.30 μ.μ. από την Ηλεία με προορισμό το νησί του Ιονίου χωρίς τον Μπακατσέλο που αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα στην κήλη και τον Μπουτσικάκη για επαγγελματικούς λόγους όμως κανονικά θα συμπεριληφθεί σε αυτήν ο Πάρης Κωνσταντόπουλος που ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού που αντιμετώπιζε.

Ο Ξενοφών αναμένεται να έχει στο πλευρό του και κάποιος από τους φιλάθλους του, αφού μαζί με τους ποδοσφαιριστές της ομάδας, αναμένεται στο Ληξούρι να βρεθεί και κόσμος από τα Κρέστενα που θα αναχωρήσει το πρωί από την πλατεία της περιοχής.

Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί στο Δημοτικό γήπεδο του Αγίου Αντωνίου με διαιτητή τον Καλαμάρη από την Αιτωλοακαρνανία και βοηθούς τους Σούζα και Βασιλόπουλο από τον ίδιο σύνδεσμό

 

Το υπόλοιπο πρόγραμμα της α’ φάσης

Σήμερα

16:00 Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου – Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου

Διαιτητής: Αυγερινός (Αρκαδίας)

16:30 Θιναλιακός – Ποταμιά

Διαιτητής: Σιντόρης (Θεσπρωτίας)

17:00 Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Πανδραμαϊκός

Διαιτητής: Τσιάρας (Καβάλας)

17:00 Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αετός Ορφανού

Διαιτητής: Κακουλίδης (Θράκης)

17:00 Πανσερραϊκός – Ορφέας Ξάνθης

Διαιτητής: Τακίδης (Κιλκίς)

17:00 ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – Α.Ε. Καρίτσας

Διαιτητής: Μιχούλιας (Μακεδονίας)

17:00 Μακεδονικός Φούφα – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Πέλλας)

17:00 Εδεσσαϊκός – Θερμαϊκός

Διαιτητής: Πολυχρονίου (Καστοριάς)

17:00 Ελασσόνα – Σούλι Παραμυθιάς

Διαιτητής: Λεωνίδας (Τρικάλων)

17:00 Αταλάντη – Μετέωρα

Διαιτητής: Γιόγκας (Ευβοίας)

17:00 Απόλλων Ευπαλίου – Όμηρος Νεοχωρίου

Διαιτητής: Παπακωνσταντίνου (Φθιώτιδας)

17:00 Παλληξουριακός – Ξενοφώντας Κρέστενων

Διαιτητής: Καλαμάρτης (Αιτωλοακαρνανίας)

17:00 Κόρινθος – Λεωνίδιο

Διαιτητής: Φωκάς (Αχαίας)

17:00 Νέα Αρτάκη – Εθνικός

Διαιτητής: Ξηρογιάννης (Βοιωτίας)

17:00 Επισκοπή – Ατσαλένιος

Διαιτητής: Ταμπουρατζής (Λασιθίου)

17:00 Αχαρναϊκός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Διαιτητής: Αλιάγας (Δυτ. Αττικής)

Τετάρτη (28/8)

 

16:00 Δόξα Άρτας – Ζάκυνθος

Διαιτητής: Χουλιάρας (Πρέβεζας)

17:00 Α.Ο. Υπάτου – Παναργειακός

Διαιτητής: Στάμος (Αθηνών)

17:00 Πανθηραϊκός – Ηλυσιακός

Διαιτητής: Ζαχαρόπουλος (Ανατ. Αττικής)