Υποβιβασμός και τυπικά για Νίκη Τραγανού και Αστέρα Αμαλιάδας

Το έγγραφο με την επικύρωση των βαθμολογιών στάλθηκε σε όλες τις ομάδες και τις Ενώσεις, καθώς και στη Football League.

Αυτό σημαίνει ότι χάθηκε και η τελευταία ελπίδα για τη Νίκη Τραγανού και τον Αστέρα να ελπίζουν σε παραμονή μέσω κάποιας αναδιάρθρωσης, σενάριο το οποίο εξάλλου και αυτό συγκεντρώνει ελάχιστες πιθανότητες, καθώς το απαγορεύει ρητά ο ΚΑΠ.

Σε κάθε περίπτωση, πλέον δεν γίνεται να επιστρέψουν τη νέα σεζόν, πράγμα που κάνει πιο πιθανή την άνοδο των δευτεραθλητών των Ενώσεων (σενάριο το οποίο και αυτό προσκρούει στον ΚΑΠ, ο οποίος απαγορεύει ρητά όπως είπαμε αύξηση των ομάδων).

Η εικόνα σε κάθε όμιλο μετά την επικύρωση των βαθμολογιών από την ΕΠΟ:

1ος όμιλος

Πρωταθλητής: Καβάλα
Παραμένουν: Νέστος Χρυσούπολης, Πανσερραϊκός, Απόλλων Παραλιμνίου, Αετός Ορφανού, Ορφέας Ξάνθης, Αρης Αβάτου, Μέγας Αλέξανδρος Κιλκίς, Κεραυνός Πέρνης
Υποβιβάστηκαν: ΑΕ Καλαμπακίου, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Ασπίδα Ξάνθης, Εθνικός Σιδηροκάστρου, ΠΑΟ Κοσμίου

2ος όμιλος

Πρωταθλητής: Βέροια, άνοδος και για ΠΟ Τρίγλιας
Παραμένουν: Νίκη Αγκαθιάς, Αρης Παλαιοχωρίου, Εδεσσαϊκός, Αλμωπός Αριδαίας, Γιαννιτσά, Μακεδονικός, Αγροτικός Αστέρας
Υποβιβάστηκαν: ΠΑΟ Κουφαλίων, Ολυμπιακός Κυμίνων, Μελιτέας Μελίτης, Ερμής Αμυνταίου, ΑΠΕ Λαγκαδά

3ος όμιλος

Πρωταθλητής: Κρόνος Αργυράδων, άνοδος και για Θεσπρωτό
Παραμένουν: Αχέρων Καναλακίου, Μακεδονικός Φούφα, ΑΕ Λευκίμμης, Ναυπακτιακός Αστέρας, Σούλι Παραμυθιάς, Τηλυκράτης Λευκάδας
Υποβιβάστηκαν: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας, Θρίαμβος Σερβιανών, Μακεδονικός Σιάτιστας, Γρεβενά-Αεράτα, ΑΟ Φλωριάδας.

4ος όμιλος

Πρωταθλητής: Ολυμπιακός Βόλου
Παραμένουν: Νίκη Βόλου, Αστέρας Ιτέας, Μετέωρα, Αλμυρός, ΑΟ Σελλάνων, Πιερικός, Θησέας Αγριάς, Οικονόμος Τσαριτσάνης
Υποβιβάστηκαν: Αχιλλέας Νεοκαισάρειας, Απόλλων Μακρυχωρίου, Στυλίδα, Φωκικός, Αναγέννηση Καρδίτσας

5ος όμιλος

Πρωταθλητής: ΟΦ Ιεράπετρας, άνοδος και για Ιωνικό
Παραμένουν: Εθνικός, Επισκοπή, Γιούχτας, ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, ΠΟΑ, Κερατσίνι
Υποβιβάστηκαν: Προοδευτική, Αμπελακιακός, Παλαιόχωρα, Ατρόμητος Πειραιά, Νεάπολη

6ος όμιλος

Πρωταθλητής: Ιάλυσος, άνοδος και για Διαγόρα Ρόδου
Παραμένουν: Παλληνιακός, Διαγόρας Βραχνέικων, ΠΑΟ Βάρδας, Θύελλα Ραφήνας, Πανηλειακός, Αχαρναϊκός
Υποβιβάζονται: Νίκη Τραγανού, Παναιγιάλειος, Πανομβριακός, Φοίβος Κρεμαστής, Αστέρας Αμαλιάδας

7ος όμιλος

Πρωταθλητής: Αιγάλεω
Παραμένουν: Αιολικός, Ηλυσιακός, Πανθηραϊκός, Αγιοι Ανάργυροι, Αγιος Ιερόθεος, Καλλιθέα, Θύελλα Καμαρίου
Υποβιβάζονται: Χαραυγιακός, Χαλκίδα, Κόρινθος, Απόλλων Ερέτριας

8ος όμιλος

Πρωταθλητής: Ενωση Πανασπροπυργιακού/Δόξα
Παραμένουν: Καλαμάτα, Παναργειακός, ΑΟ Υπάτου, Ερμιονίδα, ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου, ΑΟ Κατασταρίου Ζακύνθου, Αστέρας Βλαχιώτη, Παναρκαδικός
Υποβιβάζονται: Αμβρυσσέας, Μανδραϊκός, Ενωση Λέρνας, Πάμισος Μεσσήνης, ΑΟ Εικοσιμίας