Μπάσκετ

Κόροιβος: Πρεμιέρα στη Βέροια στις 3 Οκτωβρίου

Πραγματοποιήθηκε χθες το πρωί,  η κλήρωση της Α2 Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ, και ο Κόροιβος στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, στις 3 Οκτωβρίου, θα αντιμετωπίσει τον Φίλιππο στη Βέροια. Στη μάχη του Κυπέλλου ο Κόροιβος θα ριχτεί στη «μάχη» την Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου, εντός έδρας με την Καρδίτσα.

Το πρόγραμμα της Α2 Εθνικής

1η Αγωνιστική – 03/10/20

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑ

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

2η Αγωνιστική – 10/10/20

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ

ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ

ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

3η Αγωνιστική – 17/10/20

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ

4η Αγωνιστική – 24/10/20

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑ

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ

5η Αγωνιστική – 31/10/20

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ

ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

6η Αγωνιστική – 07/11/20

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ – ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑ

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

7η Αγωνιστική – 14/11/20

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ

ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ

ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

8η Αγωνιστική – 21/11/20

ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

9η Αγωνιστική – 28/11/20

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

10η Αγωνιστική – 05/12/20

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ

ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

11η Αγωνιστική – 12/12/20

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

12η Αγωνιστική – 19/12/20

ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑ

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

13η Αγωνιστική – 23/12/20

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

14η Αγωνιστική – 30/12/20

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑ

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ

ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

15η Αγωνιστική – 09/01/21

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

 

Κύπελλο Ανδρών 2020-21

Με Α.Σ. Καρδίτσας στην Α΄ φάση στην Αμαλιάδα!

Α΄ Φάση – 1η αγωνιστική (13/9)

1.Κόροιβος Αμαλιάδας-Καρδίτσα

2.Ελευθερούπολη-Ψυχικό

3.Δάφνη Δ.-Ολυμπιακός

4.Καβάλα-Αμύντας

5.Τρίτων-Πανερυθραϊκός

6.Οίαξ Ναυπλίου-Απόλλων Πάτρας

7.Παγκράτι-Φίλιππος Βέροιας

8.Μαρούσι-Αγρίνιο

Α΄ Φάση – 2η αγωνιστική (16/9)

9.Νικητής 4-Νικητής 6

10.Νικητής 1-Νικητής 5

11.Νικητής 8-Νικητής 3

12.Νικητής 7–Νικητής 2  (20/9)

Α΄ Φάση – 3η αγωνιστική

13.Νικητής 9 –Νικητής 10

14.Νικητής 12-Νικητής 11

Α΄ Φάση – 4η αγωνιστική

15.Νικητής 13 –Νικητής 14

Β΄ Φάση – 1η αγωνιστική (26/9)

16.ΠΑΟΚ 2004-Πανιώνιος

17.Διαγόρας Δρ./Ιωνικός Ν.-Άρης

18.Νικητής 15-Χολαργός/Κολοσσός Ρ.

19.Λάρισα-Χαρίλαος Τρικούπης

Β΄ Φάση – 2η αγωνιστική (30/9)

20.Νικητής 16-Νικητής 19

21.Νικητής 17-Νικητής 28

Γ΄ Φάση (11/11)

22.Νικητής 21-Προμηθέας Πάτρας

23.ΓΣ Κύμης/Λαύριο-ΑΕΚ

24.Ηρακλής-Νικητής 20

25.Παναθηναϊκός-Περιστέρι

Όλη η επικαιρότητα