Γ Εθνική

ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-1: Ο παλιός είναι αλλιώς και… οι νέοι είναι ωραίοι!

Νίκη μισή… παραμονή πέτυχε  χθες ο ΠΑΟΒ, επικρατώντας   νε σκορ 2-1 στο «Γρ. Καλάκος» τον Διαγόρα Βραχνεΐκων, στην επανέναρξη της Γ΄ Εθνικής και έφτασε τους 9 βαθμούς σε 5 αγώνες, πιάνοντας κορυφή στην  βαθμολογία, ατενίζοντας με αισιοδοξία τη συνέχεια του πρωταθλήματος!

Οι καλύτερες  φάσεις και τα γκολ  του αγώνα

Μόλις στο 3΄ καλό σουτ του νεοαποκτηθέντος Λαθύρη έδιωξε προ της γραμμής ο Καπετανάκης και στο 13΄ ο Αχαιός μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΒ άνοιξε το σκορ με εντυπωσιακό γυριστό σουτ από σέντρα του Θεοδωρόπουλου. Στο 34΄, όμως, ο Βλασσόπουλος εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της άμυνας του ΠΑΟΒ και ισοφάρισε 1-1. Στο 40΄ από κόρνερ του Θεοδωρόπουλου κανείς «πράσινος» δεν πρόλαβε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα προ κενής εστίας. Και στο 45΄ σε εκτέλεση φάουλ του Νικολόπουλου, οι φιλοξενούμενοι έδιωξαν δύσκολα σε κόρνερ. Στην επανάληψη ο Διαγόρας μπήκε καλύτερα και στο 50΄ καλό σουτ του Σταυρόπουλου μπλόκαρε ο Τσεκούρας. Στο 58΄ ο Δ. Αλεξανδρής σούταρε κι έδιωξε ο Τσεκούρας και στο επόμενο λεπτό ο ΠΑΟΒ ήταν αυτός που σκόραρε. Ο Λαθύρης έβγαλε τη σέντρα, ο Γιώργος Πολίτης πάσαρε στον Τσιρίκο και αυτός από κοντά έγραψε το 2-1. Στο 62΄ ο Δ. Αλεξανδρής είχε σουτ στο δοκάρι, όπως και στο 87΄ ένα απευθείας φάουλ του Βλασσόπουλου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Οι συνθέσεις  των  ομάδων:

ΠΑΟΒ: Τσεκούρας, Π. Πολίτης, Μωραΐτης, Νικολόπουλος, Καρμακόλιας, Τσιρίκος (81΄ Παναγάκης), Γ. Πολίτης, Γκεβόρι (58΄ Φερεκίδης), Λαθύρης (81΄ Μάρκου), Μικελάτος, Θεοδωρόπουλος (51΄ Μπακατσέλος).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Μπαρδάκης, Τσεκούρας, Γκολφινόπουλος, Παπαδόπουλος (16΄ λ.τρ. Ούτσικας), Καπετανάκης (46΄ Σαρρής), Τριανταφυλλόπουλος, Βλασσόπουλος, Πανάρετος, Σταυρόπουλος (67΄ Ντόμας), Γεωργαντόπουλος (81΄ Λούσκος), Δ. Αλεξανδρής (67΄ Α. Αλεξανδρής).

Τελευταία προσθήκη ο Πέκεζ

Ο 25χρονος Σέρβος κεντρικός αμυντικός, Ντούσαν Πέκεζ, είναι η δέκατη μεταγραφή του ΠΑΟ Βάρδας κατά την τρέχουσα μεταγραφική περίοδο, η οποία λήγει την προσεχή Παρασκευή. Ο Πέκεζ έχει παίξει στον ΠΑΟΒ και τη σεζόν 2018-2019, ενώ έχει αγωνιστεί μεταξύ άλλων σε Ναυπακτιακό Αστέρα, ΠΑΟ Κρουσώνα, Α.Ε. Μεσολογγίου και Ατρόμητο Αντιρρίου.