Την 5η αγωνιστική το παραδοσιακό ντέρμπι: Πανηλειακός – Αστέρας Αμαλιάδας!
Πραγματοποιήθηκε χθες το απόγευμα η Ετήσια Τακτική Γενική Συνέλευση της ΕΠΣ Ηλείας και μαζί οι κληρώσεις Πρωταθλημάτων της Α1 και Α2 κατηγορίας σεζόν 2020-2021, στο ξενοδοχείο AMALIAS στην Κουρούτα.
Ομόφωνα και με ψήφους 43 Ναι και κανένα Όχι , ψηφίστηκαν ο διοικητικός και οικονομικός απολογισμός της ΕΠΣΗ, ενώ τα πρωταθλήματα αντί για τις 12 Σεπτεμβρίου που αρχικά είχε ανακοινωθεί ότι θα άρχιζαν, μετατέθηκαν κατά μια εβδομάδα η Α1 ,ξεκινώντας το Σαββατοκύριακο 19 – 20 Σεπτεμβρίου, και κατά δυο εβδομάδες πίσω η Α2, ξεκινώντας το Σαββατοκύριακο 26 – 27!
Αναλυτικά η κλήρωση
1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ
ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ – ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ – ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ
ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ
ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ – ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ
ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ – ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ
2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ – ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ – ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥ – ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ
ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ
ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ
ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ – ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ
ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ – ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ
3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ – ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ
ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟ – ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥ
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ
ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ – ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ – ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ
ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ – ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ
ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ – ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ
4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ – ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ
ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ – ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ
ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ – ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ – ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ
ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ
ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ – ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ – ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ
5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ – ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ
ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ
ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ – ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ
ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ – ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ
ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ
6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ
ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ- ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥ
ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ
ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ – ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ
ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ – ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ – ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ – ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ – ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ
7Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ- ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ- ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥ – ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ – ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ
ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ
ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ – ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ
ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ – ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ
8Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ
ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ – ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ
ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ – ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥ
ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ – ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ
ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ – ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ – ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ
9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ – ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ \
ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ- ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ
ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ – ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ – ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ
ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ – ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ – ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ
10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ- ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ
ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ – ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ – ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ
ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ – ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥ
ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ
ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ – ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ
11Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ
ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ – ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ
ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ
ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ – ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ
ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ – ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ – ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥ – ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ
ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ
12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ – ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ
ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ – ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ
ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ
ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ – ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥ – ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ
13Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ – ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ
ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ – ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ – ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ
ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ – ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ
ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ
ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ – ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥ
ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ
14Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ
ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ
ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ – ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ – ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ- ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ
ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ – ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ
15Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ – ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΒΑΛΙΩΝ – ΠΕΛΟΨ ΠΥΡΓΟΥ
ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ – ΠΕΛΟΨ ΠΕΛΟΠΙΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΓΟΥΜΕΡΟΥ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΡΙΝΑΣ
ΞΕΝΟΦΩΝ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ – ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΥ
ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ
ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ – ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ
ΗΛΕΙΑΚΟΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ
*Στο β΄ γύρο οι έδρες αντιστρέφονται