Γ Εθνική

Α.Ο. Διαβολιτσίου – ΠΑΟ Βάρδας 1-0: Μια από τα ίδια…

Οι «πράσινοι»  του Χρ. Παρασκευόπουλου, ηττήθηκαν με σκορ  1-0 στο Μελιγαλά από τον Α.Ο. Διαβολιτσίου.

Ούτε αυτή τη φορά σε εκτός έδρας αγώνα του, μπόρεσε ο ΠΑΟΒ να πάρει κάτι, παρότι προσπάθησε.

Οι «πράσινοι»  του Χρ. Παρασκευόπουλου, ηττήθηκαν με σκορ  1-0 στο Μελιγαλά από τον Α.Ο. Διαβολιτσίου με γκολ που δέχτηκαν  μόλις στο 6ο λεπτό. Και παρά την προσπάθειά τους στη συνέχεια του αγώνα, για ακόμα μια φορά δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα, κάνοντας πλέον ορατό το θέμα της μεταγραφικής ενίσχυσης της ομάδας  στις προσεχείς μεταγραφές.

Η εικόνα του ματς:

Οι «νερατζούρι» μπήκαν από την αρχή δυνατά στον αγωνιστικό χώρο ψάχνοντας ένα γρήγορο γκολ που δεν άργησε να έρθει στο 6′ με τον πρώτο σκόρερ του ομίλου Κώστα Ηλιόπουλο να βρίσκει δίχτυα ξανά, ένα γκολ υπερπολύτιμο, αφού έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Καθώς οι «πράσινοι» είχαν ευκαιρίες να ισοφαρίσουν με Σάκη Πλαστουργό στο α΄ ημίχρονο και δύο με τον Μπίσα στο β΄ μέρος. Στο 70΄ μάλιστα η  μεσσηνιακή ομάδα έμεινε με 10 παίκτες, αλλά ο ΠΑΟΒ δεν κατάφερε να σκοράρει και να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.

Τη χαρά από την κατάκτηση του 3πόντου, που διατηρεί το Διαβολίτσι στις υψηλές θέσεις του 4ου Ομίλου, μετρίασε πάντως  η αποβολή του Δημητρίου στο 70’, προσθέτοντας έναν ακόμη «πονοκέφαλο» για τον προπονητή, Μάρκο Στεφανίδη, εν όψει της δύσκολης συνέχειας, μετά και την απώλεια του Βέλλη, ο οποίος υπέστη κάταγμα στο πλευρά στο ματς της περασμένης Τετάρτης.

AΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ (Μάρκος Στεφανίδης): Μαρσέλο, Ζόζεφ, Θώδης, Μπαλόπουλος, Καντούτσης, Πιτσιλής, Δημητρίου, Πάγια, Ηλιόπουλος, Γουερέ, Μουλιάτος (60’ Τσιγαρίδης).

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Χρήστος Παρασκευόπουλος): Τσεκούρας, Λιόσης, Νικολακόπουλος (75’ Θεοδωρόπουλος), Σακελλαρόπουλος, Δ.Χ.Πλαστουργός (60’ Θωμάς), Μπίσα, Καφεντζής (75’ Διονυσόπουλος), Τσιρικός (60’ Φερεκίδης), Βασιλόπουλος, Πυρρής (86’ Δ.Β. Πλαστουργός), Λαθύρης.