Α.Ο. ΜΑΚΡΥΣΙΑ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ 3 – 1: Με επιτυχία και την 5η θέση «σφράγισε» τη χρονιά!

Το καθήκον τους και την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας έκαναν οι παίκτες του Α.Ο. Μακρισίων, κερδίζοντας  με σκορ 3 – 1 την Θύελλα Πύργου, και με συγκομιδή βαθμών 62, τερμάτισαν στην 5η θέση της βαθμολογίας, έναν βαθμό πίσω από την συμμετοχή τους στα πλει – οφ ανόδου! Σίγουρα μια πολύ καλή πορεία, αν και «νεοφώτιστοι» στην κατηγορία! Σε ότι αφορά το ματς του Σαββάτου, η Θύελλα ήταν αυτή που άνοιξε μόλις στο 4΄το σκορ με φάουλ βολίδα του Κουβελιώτη! Για να απαντήσει στο 16΄ο Α.Ο. Μακρισίων με τον Τσίτσο με τον ίδιο τρόπο! Στο 37΄μάλιστα οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα, με πέναλτι του Μπαλαούρα, που κέρδισε ο Γκουβέρος, και με το 2- 1 υπέρ του Α.Ο.Μ. ολοκληρώθηκε το α ΄ημίχρονο! Με το σκηνικό να μην αλλάζει στην επανάληψη, και απλά στο 72΄ο Χατζηαράπης με ωραία κεφαλιά ύστερα από σέντρα ακριβείας του Μούτσου, διαμόρφωσε το τελικό 3 – 1!

ΑΟ ΜΑΚΡΙΣΙΩΝ : Καρανικολός , Μπαλαούρας , Μπακόπουλος, Καββαθάς, Τσίτσος, Αντύπας, Μούτσος, Χατζηαράπης (73’Κακολύρης), Μπατζάκας (75΄Βλαχόπουλος), Σταματελάτος, Γκουβέρος.

ΘΥΕΛΛΑ:  Πάπας, Γρηγορόπουλος , Μπλάθρας, Κατσίκης(λ. τρ. 35΄Σούφης), Ντάβαρης, Νικολόπουλος, Κοζοκάρου, Νεοφώτιστος, Διαμαντάκος, Κουβελιώτης, Καράμπελας .