Αθλητισμός ΕΠΣ Ηλείας

Α1 DUOMO MONK: Πρωταθλητής Ηλείας ο Πανηλειακός, που θα παίξει για την άνοδο στη Γ’ Εθνικη!

Ο Πανηλειακός Πρωταθλητής Ηλείας.

Η ομάδα του Πανηλειακού αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ηλείας για την περίοδο 2021-2022, μετά το αγώνα-μπαράζ του τελικού.

Η ομάδα του Πανηλειακού υποδέχθηκε την ομάδα του Ξενοφώντα Κρεστένων, στο γήπεδο του Πύργου στον αγώνα-μπαράζ για τον τελικό του πρωταθλήματος και κατάφερε να πάρει την εντός έδρας νίκη και να αναδειχθεί πρωταθλήτρια.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1-0 ο Πανηλειακός (13′)
Στο 9o λεπτό  ο Τσίτσος έσπρωξε τον Κακόγιαννο και ο διαιτητής διέταξε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Τσάγκαρης εύστοχα και άνοιξε το σκορ για τον Πανηλειακό.

2-0 στη λήξη του ημιχρόνου

Το 2-0 έκανε ο Πανηλειακός στο 47 (το 2ο λεπτό των καθυστερήσεων) και πάλι με εύστοχη εκτέλεση από τον Τσαγκάρη, σε πέναλτι που κέρδισε ο Έλιοτ σε χέρι του Κύτταρη.

3-0 με αυτογκόλ, οδεύει προς τη νίκη ο Πανηλειακός

Από φάουλ του Τζανέτου, η μπάλα κόντραρε στο κεφάλι του Παναγόπουλου και κατέλεξη στα δίχτυα του ανήμπορου Κουτρουμπή για να γίνει το 3-0 για τον Πανηλειακό, στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο αγώνας έληξε με σκορ 3-0, υπέρ του Πανηλειακού που αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ηλείας για την περίοδο 2021-2022.

Ο Πανηλειακός, πλέον, θα παίξει μαζί με ακόμη έξι ομάδας στα μπαράζ για την άνοδο στη Γ’ Εθνική.