Α1 ΕΠΣ Ηλείας: Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν τις νίκες και θα δώσουν και τρίτο παιχνίδι, για τα πλέι οφ της ανόδου

Mε τα δεύτερα παιχνίδια των πλέι οφ για την ανάδειξη του πρωταθλητή συνεχίστηκε την Τετάρτη, το πρόγραμμα της Α1 κατηγορίας, με τους αγώνες: Ξενοφών Κρεστένων – Πανηλειακός 3-2 και Νίκη Τραγανού – Δόξα Ν. Μανολάδας 2-0.

Διαβάστε ξανά σε γραπτή ροή την εξέλιξη των αγώνων:

Τελικό: Ξενοφώντας Κρεστένων – Πανηλειακός 3-2 (9′ Μπάρκας, 33′ Κωνσταντόπουλος, 44′ Μπάρκας, – 48′ Πλαστουργός, 63′ Μπεγκλετσής). Σε τρίτο παιχνίδι οδηγείται και το ζευγάρι αυτό, στον Πύργο, καθώς Πανηλειακός και Ξενοφώντας έκαναν από μία νίκη, όπου ο νικητής θα περάσει στον τελικό)

Με 10 παίκτες αγωνίζεται από το 75′ ο Πανηλειακός καθώς ο Μπουρνέλης ανέτρεψε λίγο έξω από την περιοχή τον Μπάρκα και αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα. Στο επόμενο λεπτό (στο 76′) ο Μιλοσέσκι ανέλαβε για τον Ξενοφώντα την εκτέλεση φάουλ, όπου με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στην συμβολή των δοκαριών του Καπετανάκη.

Τελικό: Νίκη Τραγανού – Δόξα Νέας Μανολάδας 2-0 (15′ Γεωργιόπουλος, 47′ Δούλος). Σε τρίτο παιχνίδι οδηγείται το ζευγάρι αυτό, στην Μανολάδα, καθώς Νίκη και Δόξα έχουν από μία νίκη, όπου ο νικητής θα περάσει στον τελικό)

3-2 στην Κρέστενα, μείωσε ο Πανηλειακός στο 63′ απέναντι στον Ξενοφώντα, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σωτηρόπουλου,  ο Μπεγκλετσής σκόραρε με όμορφο τακουνάκι. Το 2-0 παραμένει στο Τραγανό στο 89′ για την Νίκη απέναντι στη Δόξα Ν.Μανολάδας.

3-1 στο ημίχρονο ο αγώνας: Ξενοφώντας – Πανηλειακός, το 2-0 παραμένει στο 67′ στον αγώνα: Νίκη Τραγανού – Δόξα Ν.Μανολάδας.

3-1 Μείωσε στις καθυστερήσεις του 1ου ημίχρονου ο Πανηλειακός και συγκεκριμένα στο 48′ , με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πλαστουργό, που κέρδισε ο Παναγόπουλος.

3-0 ο Ξενοφώντας τον Πανηλειακό στο 44′, με σκόρερ τον Μπάρκα σε κενή εστία, ύστερα από ωραία αντεπίθεση που ξεκίνησε ο Μυλωνάς.

2-0 στο 47′ με δυνατό σουτ του Δούλου για την Νίκη Τραγανού απέναντι στην Δόξα Ν.Μανωλάδας

Το 2-0 στο 33′ έκανε ο Ξενοφώντας Κρεστένων απέναντι στον Πανηλειακό με σουτ του Κωνσταντόπουλου.

Ημίχρονο στο Τραγανό: Νίκη Τραγανού – Δόξα Ν.Μανολάδας 1-0

1-0 στο 9′ ο Ξενοφώντας Κρεστένων απέναντι τον Πανηλειακό, μετά από άπιαστη καρφωτή κεφαλιά του Μπάρκα, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Μιλοσέσκι .

Στις 6μμ ξεκίνησε ο αγώνας Ξενοφώντα Κρεστένων – Πανηλειακός παρουσία περίπου 100-150 θεατών.

1-0 στο 15′ η Νίκη με διαγώνιο σουτ Γεωργιόπουλου.

Με δεκάλεπτη καθυστέρηση ξεκίνησε ο αγώνας Νίκη Τραγανού – Δόξα Ν.Μανολάδας, που ήταν προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 17.30, περίπου 200 θεατές βρίσκονται στο γήπεδο.

Τραγανό: Γιώργος Μικελόπουλος, Κρέστενα: Γιώργος Παπαφωτόπουλος