A1 Playsports:«Πράσινο» το ντέρμπι της Βουπρασίας!

Στην καθαρά αγωνιστική, ο ΠΑΟΒ απείλησε πρώτος με δυο σουτ του Λαθύρη στο 7’ και το 13’ με τον Σκλαβενίτη να αποκρούσει στην πρώτη περίπτωση και την μπάλα να φεύγει άουτ στην δεύτερη

Επιδεικνύοντας μεγάλα ψυχικά αποθέματα στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα, ο ΠΑΟ Βάρδας πέρασε με ανατροπή με 3-1 από την έδρα της Δόξας Νέας Μανωλάδας και συνεχίζει μόνος στην κορυφή της Α1 κατηγορίας, φτάνοντας τους 13 βαθμούς.

Στην καθαρά αγωνιστική, ο ΠΑΟΒ απείλησε πρώτος με δυο σουτ του Λαθύρη στο 7’ και το 13’ με τον Σκλαβενίτη να αποκρούσει στην πρώτη περίπτωση και την μπάλα να φεύγει άουτ στην δεύτερη. Στο 23’ η Δόξα ζήτησε πέναλτι για ανατροπή του Κουντούρη αλλά τελικά το πήρε στο 37’ για ανατροπή του Πυρρή από τον Μαρκόπουλο. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Παπαδάτος που ευστόχησε για το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 72’ ο Μαρκόπουλος με σουτ έφερε το ματς στα ίσια ενώ ένα λεπτό αργότερα η κεφαλιά του Πλαστουργού σταμάτησε στο δοκάρι. Στο 75’ ο ΠΑΟΒ έφτασε στην ανατροπή όταν ο Μηλαδόπουλος βρήκε τον Λαθύρη και ο τελευταίος με σουτ έγραψε το 1-2.Στο 85΄ ο Αντωνόπουλος κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Π. Πολίτης διαμορφώνοντας το τελικό 1-3. ΔΟΞΑ: Σκλαβενίτης, Βασιλόπουλος (62΄ λ.τρ. Σαπουντζάκης), Μπλετσάκης, Πυρρής, Κωστόπουλος, Διον. Παναγόπουλος, Δημητρόπουλος (73΄ Ανδρέου), Κυριαζόπουλος, Κούντουρας, Παπαδάτος (43΄ λ.τρ. Κολίτσι), Σαλομπεχάι. ΠΑΟΒ: Τσεκούρας, Π. Πολίτης, Παπασπηλιόπουλος, Μηλαδόπουλος, Διονυσόπουλος (46΄ λ.τρ. Παρασκευόπουλος), Γ. Πολίτης (66΄ Δούλος), Μαρκόπουλος, Τσιρίκος (46΄ Αντωνόπουλος), Λαθύρης, Πλαστουργός (88΄ Κοντάνας), Παλούμπης (88΄ Φωτόπουλος).