ΕΠΣ Ηλείας

Α2, Β’ και Γ’ Κατηγορία Ηλείας: Η εικόνα των αγώνων του Σαββατοκύριακου

A2 Sinner Café:

Εντυπωσιακές σε σκορ νίκες για Λ. Αστέρα, Κένταυρο, Πέλοπα και Ν. Κόροιβο !

Επιμέλεια Σελίδας: Γ. Παπαφωτόπουλος

Με νίκες των γηπεδούχων συνεχίστηκε χθες το πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας , καθώς μόνο οι Λέοντες Αμαλιάδας πήραν «λευκή» ισοπαλία στο Βαρθολομιό! Αντίθετα  εντυπωσιακές σε σκορ νίκες  πέτυχαν οι, Λ. Αστέρα, Κένταυρος , Πέλοπας Πύργου  και Ν. Κόροιβος Κατσαρού! Και εξίσου πολύτιμες νίκες οι, Ολυμπιάδα Γουμέρου και η Δάφνη Ανδραβίδας, με τη σειρά να μην αλλάζει στις πρωτες θέσεις της βαθμολογίας!

Τα αποτελέσματα της A2 Sinner Café:

(5ης  αγωνιστικής )

Δάφνη Ανδρ. – Πέλοπας Πελοπίου    1-0

Κένταυρος Μαγ. – Αχιλλέας              4-1

Πέλοπας Πύργ. – Απόλλων Ν.Φ.       4-0

Ηλειακος Βαρθ. – Λέοντες                 0-0

Κόροιβος Κατσ. – Μυρσιναϊκός        3-0

Ολυμπιάδα – Αίας Γαστ.                    1-0 

Σκουροχώρι – Πηνειακός                   3-0

Η Βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

  1. Λ. Αστέρας Σκουρ. 14-2  13
  2. Δάφνη Ανδρ.  12-5  12
  3. Ολυμπιάδα 7-2   11
  4. Κόροιβος Κατσ. 10-5 10

——————————————

  1. Πέλοπας Πύργου 8-1   9
  2. Κένταυρος Μαγ. 7-3  8
  3. Αίας Γαστ. 6-5  7
  4. Πέλοπας Πελοπ.  6-10  6
  5. Πηνειακός 6-10 6
  6. Απόλλων Ν.Φ. 6-11  4
  7. Μυρσιναϊκός  5-15  3

——————————————

  1. Ηλ. Βαρθολομιού 1-6  3
  2. Λέοντες Αμαλ.  2-7   2

——————————————

  1. Αχιλλέας 3-11 1

* Η Ολυμπιάδα Γουμέρου έχει μείον 2 βαθμούς από την περυσινή περίοδο

Επόμενη Αγωνιστική (6η)

Σάββατο 4/11 – 3.30

Πηνειακός – Κόροιβος Κατσ.

Σκουροχώρι – Δάφνη

Κυριακή 5/11 – 3.30

Απόλλων Ν.Φ.– Αχιλλέας

Λέοντες – Κένταυρος Μαγ.

Μυρσιναϊκός – Πέλοπας Πύργ.

Αίας Γαστ. – Ηλειακος Βαρθ.

Πελόπιο – Ολυμπιάδα

Β’ ΗΛΕΙΑΣ – Ασφάλειες Αριστογείτων

Τα αποτελέσματα της (4ης   αγωνιστικής )

1ος Όμιλος

ΠΑΟΚ – Αργοναύτης 0-2

Αμπελών – Ωλενιακός 3-1

Διγενής – Δόξα Ελ. 1-1

ΑΕΚ Π. – Πρόοδος 3-0

Βρίνα – Ερμής        5- 1

Βαρβάσαινα – Χειμαδιό Αναβλήθηκε (λόγω μη διαθέσιμων διαιτητών και θα οριστεί σε νέα ημερομηνία)

Η Βαθμολογία (σε 4 αγώνες)

ΑΕΚ Πύργου         9   10 – 6

ΑΟ Αμπελώνας     9   10 – 5

Κεραυνός Βρίνας  7    8 – 2

Ωλενιακός             6    9 – 7

Αργοναύτης          6    4 – 3

Ερμής Πλατ.         6   3 – 5

Ατρόμητος Βαρβάσ.  6    4 -6

Κεραυνός Χειμαδιού  3    6 – 4

ΠΑΟ Κακοβάτου       3   3 – 4

Δόξα Ελαιώνα            2   4 – 9

Διγενής Χαριάς          1    2 – 7

Πρόοδος Σαλμώνης   0     0 – 3

* Δεν έχουν γίνει ακόμα τα ματς Βρίνα – Πρόοδος (Τετάρτη 1/11 – ώρα 3.30), Πρόοδος – Ερμής (θα οριστεί προσεχώς), Αργοναύτης – Πρόοδος (θα οριστεί προσεχώς), μετά την ακύρωση που διέταξε το Διαιτητικό Δικαστήριο ΕΠΟ της ποινής αποκλεισμού της Προόδου από την ΕΠΣΗ

* Δεν έχει γίνει ακόμα το ματς Βαρβάσαινα – Χειμαδιό

Επόμενη αγωνιστική (5η)

Πρόοδος – Βαρβάσαινα

ΑΕΚ Π. – ΠΑΟΚ

Χειμαδιό – Αμπελών

Αργοναύτης – Βρίνα

Ωλενιακός – Διγενής

Δόξα Ελ. – Ερμής Πλ.

2ος Όμιλος

Φίλιππος – Ίφιτος Καλ. 3-1

Γεράκι – Άφοβος Βρ.   1-1

Αίολος – Κάστρο         2- 2

Αετός Αλπ. – Θύελλα Καρδ. 0-1

Βάρδα 2015 – Σώστι  2-1

Δευτέρα – ώρα 3.30

Μυρτιά – Κέντρο

Η Βαθμολογία (σε 4 αγώνες)

Εθνικός Γερακίου  10    14-3

Φίλιππος Ανδρ.       7    10-4

Βάρδα 2015             7    4-4

Άφοβος Βροχίτσας  6    9-4

Αετός Αλποχ.          6    4-4

Θύελλα Καρδ.         5    4-5

Κάστρο                    5    7-8

Ολ. Μυρτιάς            4    5-4

Ίφιτος Καλυβ.          3    6-8

Κέντ. Σωστίου          3     5-11

Αετός Κέντρου         3    3-10

Αίολος Πύργου         2   4-10

* Μυρτιά – Κέντρο, έναν αγώνα λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (5η)

Ίφιτος Καλ. – Αετός Αλπ.

Φίλιππος – Γεράκι

Θύελλα Καρδ. – Ολ.Μυρτιάς

Άφοβος – Αίολος

Κέντρο – Βάρδα 2015

Σώστι – Κάστρο

Γ’ ΗΛΕΙΑΣ  COUNTERPAIN

Χέρι – χέρι  στην κορυφή Λάνθι και Άρης Δήμητρας !

Τα  αποτελέσματα ( αγωνιστική)

Απόλλων Σμίλα – Άρης Στρέφ. 0-0

Άρης Δημ. – Αλφειονίδα 1-0

Αγ. Γεώργιος – Πρίγκιπες Λεχ. 0-2

Θρίαμβος – Αγ. Δημήτριος 6-1

Αναγέννηση Μακρ.– Άρης Λανθίου 0-1

Ρεπό: Αμαλιάδα 2008

Η Βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

Άρης Λανθίου     9   9-2

Άρης Δήμητρας  9   9-3

Άρης Στρεφίου  5   4-0

Αναγέν. Μακρισίων  4   3-2

Αλφειονίδα  3   3-6

Πρίγκιπες Λεχ.  3   2-5

Αγ. Γεώργιος  3   2-3

Θρίαμβος Π.  1   6-5

Αμαλιάδα 2008  1   1-2

Αγ. Δημήτριος  1   2-7

Απόλλων Σμίλα  1   2-8

* Ο Θρίαμβος έχει μείον 2 βαθμούς από την περυσινή περίοδο

* Ρεπό έχουν κάνει: Αγ. Δημήτριος, Θρίαμβος, Αμαλιάδα 2008

Επόμενη αγωνιστική (4η)

Κυριακή 5/11

Άρης Στρέφ. – Αλφειονίδα

Πρίγκιπες – Άρης Δήμ.

Αγ. Δημήτριος – Αμαλιάδα 2008

Άρης Λάνθ. – Αγ. Γεώργιος

Θρίαμβος – Αναγέννηση Μακρ.

Ρεπό: Απόλλων Σμίλα

Όλη η επικαιρότητα