Αχιλλέας Νεοχωρίου – Νίκη Τραγανού 1-4: «Καθάρισε» την πρόκριση στην επανάληψη!

Η Νίκη Τραγανού «φορτσάροντας» στο δέυτερο ημίχρονο, νίκησε με 4-1 τον Αχιλλέα χθες στο Νεοχώρι και προκρίθηκε στην γ’ φάση του Κυπέλλου Ηλείας εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τον εκτός έδρας ΑΠΟ Κουρτεσίου.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γεωργιόπουλου στο 27’ όμως δέκα λεπτά αργότερα ο Μάριος Καλουτάς έφερε στα ίσια το ματς για τους γηπεδούχους, με το 1-1 να είναι σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55’ ο Καλογερόπουλος με μακρινό σουτ έδωσε ξανά το προβάδισμα στη Νίκη με 2-1 ενώ ο Γεωργιόπουλος στο 60’ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 60’ σφράγισε ουσιαστικά την πρόκριση για την ομάδα του Αλ. Γαλάνη. Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε στο 70’ ο Τσαντίλης αξιοποιώντας σέντρα του Ν. Κολοτούρου.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ: Ψυχογιός, Γ. Πανταζής, Κίστα (73΄ Χούντσι), Παναγόπουλος, Δημητρίου, Κόστα (33΄ λ.τρ. Γκατζούνας), Καλουτάς, Σταθακόπουλος (57΄ Μητσόπουλος), Δ. Ψυχογιός, Π. Πανταζής, Σιέζι Λο.

ΝΙΚΗ: Μπάνα, Κ. Κολοτούρος, Χ. Κολοτούρος, Κωστόπουλος (46΄ Ι. Κασσιανός), Γαργαρώνης, Βουρτσάνης, Δ. Κασσιανός (46΄ Τσαντίλης), Καλογερόπουλος, Δ. Κολοτούρος, Γεωργιόπουλος (65΄ Παπαβασιλείου), Ν. Κολοτούρος (80΄ Δρυμώνας).