AE ΠΗΝΕΙΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ 2-5: Επιτέλους νίκη!

Το καθήκον του έκανε το Σάββατο το απόγευμα ο Ατρόμητος Καβασίλων που πέρασε με 5-2 από την Πηνεία και ξέφυγε 5 βαθμούς από την διακεκαυμένη ζώνη. Μόλις στο 2’ ο Γκίνης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1 και στο 15’ ο ίδιος παίκτης με τον ίδιο τρόπο έγραψε το 0-2. Ο Μπάχα στο 25’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3 ενώ στο 30’ ο Μίχα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μείωσε σε 1-3. Το 1-4 που ήταν και σκορ ημιχρόνου διαμορφώθηκε στο 37’ με το αυτογκόλ του Κανδυλιώτη. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 60’ ο Παπαδόπουλος με σουτ σημείωσε το 1-5 ενώ το τελικό 2-5 πέτυχε στο 80’ ο Χριστόπουλος.

Οι συνθέσεις

ΑΕ ΠΗΝΕΙΑΣ: Ματλής, Αργυρόπουλος (70΄ Γεωργόπουλος), Κ. Λιακόπουλος, Κανδυλιώτης, Βλασσόπουλος, Β. Παρασκευόπουλος, Χριστόπουλος, Μίχα (50΄ Γ. Παρασκευόπουλος), Κουτσόπουλος, Γαλάνης, Μπλούφας (60΄ Δ. Λιακόπουλος).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κολίντζας, Δημητρίου, Χατζηγιάννης, Κορκός, Μουσερής, Καλουτάς, Γκίνης, Μπάχα, Ντούγκας (60΄ Ραυτόπουλος), Γεωργόπουλος, Παπαδόπουλος (70΄ Π. Κωστόπουλος).