Αλφειός Επιταλίου – Θύελλα Πύργου 1-0: «Καθάρισε»… ο Παργινός!

To γκολ για την ομάδα του Κώστα Μπακάλη πέτυχε ο Αντώνης Παργινός στο 50’ ύστερα από κάθετη του Νικολόπουλου.

Με σκορ 1-0, επικράτησε ο Αλφειός Επιταλίου της Θύελλας Καταραχίου και τερμάτισε στην 3η θέση στον 1ο Όμιλο της Α1 DUOMO-MONK.

Οι γηπεδούχοι είχαν χαμένες ευκαιρίες με Αγριδιώτη και Παργινό και στα δύο ημίχρονα. Η Θύελλα, η οποία ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Φώτη από τον Λαμπρόπουλο στο 75’, στο τελευταίο δεκάλεπτο είχε δύο σουτ του Καλαμαρά και του Μπαχούρου που απέκρουσε ο Βυθούλκας.

Αλφειός: Βυθούλκας, Δρογγίτης, Λιαρόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μανέτας, Βαραμπούτης, Μπεβούδας, Νικολόπουλος, Παργινός, Αγριδιώτης, Νικητόπουλος (80’ Κίτσος).

Θύελλα: Η. Αθανασόπουλος, Γαλανόπουλος (70’ Ι. Αθανασόπουλος), Μ. Τσιμάνης, Κοζοκάρου, Δεσύλλας, Καλαμαράς, Μπαχούρος, Λειβαδίτης, Φώτης, Τ. Τσιμάνης