Αστέρας Αμαλιάδας – Δάφνη Ανδραβίδας 4-2: Μόνος στην κορυφή!

Στην κορυφή της βαθμολογίας της Α1 κατηγορίας  του 2ου ομίλου, πέρασε από χθες  το βράδυ ο Αστέρας Αμαλιάδας.

Στην κορυφή της βαθμολογίας της Α1 κατηγορίας  του 2ου ομίλου, πέρασε από χθες  το βράδυ ο Αστέρας Αμαλιάδας, κερδίζοντας με σκορ 4 – 2 στην έδρα του την Δάφνη Ανδραβίδας που πάλεψε το ματς!

Οι γηπεδούχοι του Σπ. Αντωνόπουλου προηγήθηκαν στο σκορ στο 15΄με δυνατό πλάγιο σουτ του Βασιλικόπουλου, για να κάνει στο  25΄ο Μπατζακόπουλος  το 2 – 0 με ωραίο σουτ εντός περιοχής!  Όμως παρόλα αυτά οι  φιλοξενούμενοι δεν πτοήθηκαν,  και στο 37΄μείωσαν σε 2 – 1  με τον Κωστόπουλο!  Όμως στο 40΄ο Αστέρας απάντησε με τον Σταυρούλια, ανεβάζοντας το σκορ στο 3 – 1, με το οποίο ολοκληρώθηκα και το α΄  ημίχρονο!  Στην  επανάληψη έγινε «μάχη», ιδίως  όταν στο 64΄ η Δάφνη μείωσε σε 3- 2 με τον ταλαντούχο  Φριντζήλα! Τελικά όλα κρίθηκαν στο  86΄, όταν ο Κυριαζής με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 4 – 2 ! Με τη Δάφνη να ολοκληρώνει το  ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ψυχογιού για διαμαρτυρία!

ΑΣΤΕΡΑΣ:  Αν. Αντωνόπουλος, Μπογονικολός, Γαλάνης(68΄ Μπάρκας), Μπαρδούσης, Δαλαβούρας, Κυριαζής, Χριστόπουλος)50΄Σάκκος –  90΄Τσάλας), Γκρίλλας, Σταυρούλιας(90΄Μπομπής), Βασιλικόπουλος, Μπατζακόπουλος(90΄Παπαπέτρου).

ΔΑΦΝΗ: Ψυχογιός,  Περικλέους(76΄Μεμά), Χατζής, Κορκός, Παναγόπουλος, Δρακόπουλος, Πετρόπουλος, Φριντζήλας, Βασιλείου(56΄Παπαδόπουλος), Κωστόπουλος, Τσαγρής(36΄Μετσάι).