WEB tv Γ Εθνική

Αστέρας Αμαλιάδας – Τσικλητήρας Πύλου 2 – 1: 4Χ4  και προχωρά… (VIDEO)

Το 4Χ4 έκανε το απόγευμα της Κυριακής, στην έδρα του ο φιλόδοξος Αστέρας Αμαλιάδας, κερδίζοντας ευκολότερα από το τελικό 2 – 1 τον Τσικλητήρα Πύλου, και συνεχίζει την προέλαση του, ευχαριστώντας τον κόσμο του, που παιχνίδι με παιχνίδι τον αγκαλιάζει  και περισσότερο!

Οι φάσεις και το γκολ του αγώνα !

Στο 15′ ο Μπαρμπαρούσης με πλασέ μετά από μπαλιά του Κέρι, κι αφού το πρώτο πλασέ του σκόρερ αποκρούστηκε από τον Κόκκαλη, με διπλή προσπάθεια, έκανε το 1 – 0!  Στο 20′ φάουλ του Κέρι έδιωξε ο Κόκκαλης εντυπωσιακά!  Στο 23′ από κόρνερ του Κέρι, πλασέ του Μαρουκάκη έδιωξε  και πάλι ο γκολκίπερ Κόκκαλης!  Στο 43′ η μόνη καλή στιγμή του Τσικλητήρα, όταν  σουτ του Ακασού,  έδιωξε ο Καβουσάκης χωρίς όμως μεγάλη δυσκολία, για να ολοκληρωθεί έτσι το α΄ ημίχρονο! Στην επανάληψη και στο  48′ από φάουλ του Κυριάκου και σύγχυση στην άμυνα του Τσικλητήρα, ο Σταθάκης  έκανε το 2-0 με κοντινό σουτ!  Στο 58′ ο Οντβόνγκ(πρώην παίκτης του αστέρα) μόνος έπιασε κεφαλιά άουτ!  Με την Πύλο στο 82′  να μειώνει σε 2-1  με τον Μαράντο,  με σουτ μέσα από την περιοχή!  Στο 90+1′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μπαρμπαρούσης, και  στο 90+2′ μεγάλη ευκαιρία για τον Τσικλητήρα, μετά από σύγχυση στην άμυνα την προσπάθεια του Μπίζου έδιωξε λίγο πριν τη γραμμή  τέρματος ο Μπανούσης!

Οι συνθέσεις

Αστέρας (Τίμος Καβακάς): Καβουσάκης, Μπουζούρας, Μπουτσικάκης, Σταθάκης, Αρβανίτης, Ν’Γκουέμ (46′ Κυριάκος), Μπανούσης, Ρόβας, Μαρουκάκης (63′ Κασάπης), Κέρι, Μπαρμπαρούσης

Τσικλητήρας (Νίκος Κακαλέτρης): Κόκκαλης, Μανιδάκης, Κωστόπουλος (75′ Μαράντος), Μπίζος, Ακασού, Μούσα, Τσάτσος, Γεωργιόπουλος, Οντσβόνγκ, Γιαννόπουλος, Αμπραχαμιάν

Γ΄  ΕΘΝΙΚΗ – Η ΕΙΚΟΝΑ  ΤΟΥ 5ΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

Τα  αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

* Παναρκαδικός – Αχαϊκή 2-0 (62′ Ν. Λυμπερόπουλος, 68′ Νάτσης)

* Παλληξουριακός – Πανηλειακός 0-4  (12′ Κρεββατάς το 0-1, 34′ 0-2 Κρεββατάς,  0-3 στο 51′ Ντάνκουα,  59′ 0-4 Σωτηρόπουλος)

* Αστέρας Αμαλιάδας – Τσικλητήρας Πύλου 2-1  (15′ Μπαρμπαρούσης , 48′ ο Σταθάκης το 2-0,  82′ 2-1 ο Μαράντος)

* ΠΑΟ Βάρδας – Ζάκυνθος 1-0 (στο 45′  το 1 – 0 ο Νικολόπουλος)

* Αστέρας Βλαχιώτη – Καλαμάτα 0-0

* Διαγόρας Βραχν. – Λεωνίδιο 4-0  (17′ Μούτσα, 32′ Τριανταφυλλόπουλος, 66′ Μούτσα, 73′ Τρίγκας)

* Υποβιβάζονται οι πέντε τελευταίοι του Ομίλου

Η επόμενη αγωνιστική – Κυριακή 5 Νοεμβρίου (ώρα 3.00)

– Την προσεχή Κυριακή 29 Οκτωβρίου το πρωτάθλημα έχει προγραμματισμένη διακοπή από την ΕΠΟ.