Γ Εθνική

Αστέρας Βλαχιώτη – Ολυμπιακός Ζαχάρως 5-0: Βαριά ήττα από τους πρωτοπόρους!

Την μεγαλύτερη σε έκταση σκορ φετινή ήττα του, στον 7ο όμιλο της Γ΄ εθνικής, γνώρισε το απόγευμα της Κυριακής, στο Βλαχιώτη της Λακωνίας ο Ολυμπιακός Ζαχάρως, στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος!

Μια ήττα βέβαια εντός προγράμματος, καθώς οι «ερυθρόλευκοι» είχαν να αντιμετωπίσουν την καλύτερη και πληρέστερη ομάδα του ομίλου, σε ένα παιχνίδι που λόγω του Κορωναιού, έγινε κεκλισμένων των θυρών, και με τους «ερυθρόλευκους» των Φ. Παναγόπουλου και Ντ. Κύτταρη, παρά τη φιλότιμη προσπάθειά τους, να μην μπορούν να αντισταθούν!

Οι φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

Πολύ δυνατά μπήκε στο ματς η ομάδα του Γιώργου Κούτση ο Αστέρας Βλαχιώτη, δείχνοντας από την αρχή τις «ορέξεις» της! Όμως το πρώτο γκολ ήρθε στο 19΄ από τον Παλιάτσο(1 – 0), και ήταν η αρχή για το τι θα ακολουθούσε! Καθώς στο 22΄ ο Ραχίμ ανέβασε το δείκτη το σκορ στο 2 – 0! Όμως αυτό δεν ήταν το σκορ του α΄ ημιχρόνου, καθώς στο 41΄ ο Παλιάτσος και πάλι ανέβασε το σκορ στο 3 – 0, «σφραγίζοντας» ουσιαστικά τη νίκη της ομάδας του! Καθώς το β΄ μέρος ήταν απλά μια τυπική διαδικασία. Όπου ο μεν Ολυμπιακός Ζαχάρως προσπάθησε για ένα γκολ, και οι γηπεδούχοι για την αύξηση του σκορ, που τελικά ηρθε στο 64΄, με τον πρώην παίκτη του Λεβαδειακού και του Αιγάλεω, Ροτζέριο Μάρτινς! Το τελικό 5 – 0 διαμόρφωσε στο 73΄ ο Δημακάκος! Με τα υπόλοιπα λεπτά του ματς, να κυλίσουν χωρίς κάτι το αξιόλογο!
Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ (Γ. Κούτσης): Διαμαντής, Κουρτέσης, Δημακάκος(51΄Διαμαντάκης ), Τζελίδης(52΄Χολέβας), Μπριλάκης, Νικλητσιώτης, Ζαίμι(62΄Κεχαγιάς), Αναστασόπουλος( 46΄Αρώνης), Παλιάτσος, Ροτζέριο Μάρτινς, Ραχίμ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΖΑΧΑΡΩΣ (Φ. Παναγόπουλος – Ντ. Κύτταρης): Πλατής, Γκούσκος, Καλαντζής, Τσίτσος, Ντ. Κύτταρης, Τζανέτος, Καπλάνης, Κατσιώλης, Κανάνι(58΄Πλαστουργός), Φ. Παναγόπουλος(77΄ Κακολύρης), Σκοζάι.