ATΡΟΜΗΤΟΣ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ – ΔΟΞΑ Ν. ΜΑΝΟΛΑΔΑΣ 1-2: Πέρασε από τα Καβάσιλα με πρωταγωνιστή τον Γούρμο!

Στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας πέρασε έστω και προσωρινά η Δόξα Ν. Μανολάδας (έχει δυο ματς παραπάνω από τον Ξενοφώντα Κρεστένων) η οποία πέρασε με σκορ 2-1 από τα Καβάσιλα και έφτασε τους 28 βαθμούς. Στα καθαρά αγωνιστικά, οι Μαυραετοί πήραν προβάδισμα στο 15’ με τον Γούρμο, όμως στο 30’ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Γεωργόπουλο, για το 1-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη, η Δόξα αγχώθηκε αλλά έφτασε τελικά στη νίκη με τον Γούρμο στο 80’ να κάνει το 1-2 και να διπλασιάζει τα τέρματά του. Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Ατρόμητος αγωνιζόταν από το 75’με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη του γκολκίπερ Κολίντζα, απόφαση για την οποία διαμαρτυρήθηκαν έντονα.

Οι συνθέσεις

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κολίντζας, Δημητρίου, Χατζηγιάννης, Κορκός, Μουσερής, Καλουτάς(46’ Τσουκαλάς), Ραυτόπουλος, Μπάχα(87’ Αθανασούλης),  Ντούγκας(65’ Παπαδόπουλος), Γεωργόπουλος, Γκίνης

ΔΟΞΑ: Κανελλόπουλος, Μπάμιατζης(75’ Χοτζάι),  Μαργαρώνης(46’ Μπλετσάκης), Σιούλας, Πυρρής, Σδρόλιας, Δημητρόπουλος, Μηλαδόπουλος(89’ Αθανασόπουλος), Παντελής, Ασημακόπουλος, Γούρμος