Αθλητισμός ΕΠΣ Ηλείας Ποδόσφαιρο

Ατρόμητος Καβασίλων – Ενιπέας Λαντζοΐου: Εδραιώθηκε στην τρίτη θέση!

ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 0-4

Στην τρίτη θέση της βαθμολογίας εδραιώθηκε ο Ενιπέας που νίκησε χθες στα Καβάσιλα τον Ατρόμητο με 4-0 και εκμεταλλευόμενος τις ισοπαλίες των Δόξας και Μακρισίων αποσπάστηκε τρεις βαθμούς από τους αντιπάλους του. Στα  αγωνιστικά, μόλις στο 5’ ο Ραυτόπουλος με κεφαλιά μετά τη σέντρα του Μάζη έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους, με το 0-1 να είναι σκορ ημιχρόνου αφού στο 30’ ο Γκρίλλας επίσης με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι του Κολίντζα. Στην επανάληψη, ο Ενιπέας καθάρισε την υπόθεση «νίκη» αφού στο 53’ ο Μάζης έδωσε μπαλιά «πάρε – βάλε» στο Ραυτόπουλο για το 0-2 και στο 60’ οι ρόλοι αντιστράφηκαν με τον Ραυτόπουλο να σερβίρει και τον Μάζη από κοντά να γράφει το 0-3. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε στο 90’ με κεφαλιά ο Δαλαβούρας.

Οι συνθέσεις

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κολίντζας Η., Κορκός, Παπαδημητρόπουλος (40’ Μαράτο), Νταούρος, Γερασιμόπουλος, Δημητρίου, Φωτόπουλος, Γαλιάτσος (15’ Παπαδόπουλος), Φρίντζηλας (76’ Κολίντζας Κ.), Χουσάκης, Χατζόπουλος (58’ Μαρίνος)

ΕΝΙΠΕΑΣ: Δασκαλόπουλος, Τριανταφυλλίδης (88’ Ζορμπάς), Δαλαβούρας, Τσαντίλης (74’ Κότσιφας), Κωτσάκης, Τσίγκρηλας Δ., Ραυτόπουλος (61’ Καραχάλιος), Καλαντζής (58’ Φερεκίδης), Κύτταρης, Γκρίλλας, Μάζης